Dnes je utorok, 28.január 2020, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Atmosféra Vianoc prichádza aj do Ružinova. Najväčšou atrakciou bude 33 metrové Ruské kolo.

november 19, 2019 - 19:33
Atmosféra Vianoc prichádza nielen do historického centra, ale aj do Ružinova. Mestská časť pripravuje adventné a vianočné trhy, bohaté vianočné osvetlenie, bezplatné ekologické klzisko a tiež 33 metrové Ruské kolo. Ružinovské adventné trhy otvoria svoje brány v piatok 22. novembra o 18.00h. Vianočné trhy otvorí v piatok 22. novembra aj Staré Mesto na Hviezdoslavovom námestí a magistrát na Hlavnom, Františkánskom a Primaciálnom námestí.

Mestská časť Ružinov ostatné dva roky nemala ani len vianočné osvetlenie. Tento rok sľubuje čarovnú atmosféru s prekvapeniami. 

" Jedna z vecí, na ktorú mi v posledných dňoch často píšete otázky, je toto: bude mať Ružinov konečne po rokoch znovu vianočné osvetlenie?" píše starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti 

"Áno. Vianočné osvetlenie na Ružinovskú ulicu sme nakúpili ešte na jar, keď bolo vo výpredaji s veľkými zľavami - aby sme ušetrili. Okrem toho sme požiadali aj niektorých developerov, ktorí v Ružinove stavajú, aby tiež prispeli. Vďaka tomu budú vysvietené nielen Ružinovská, ale aj Košická a Galvaniho ulica", reaguje Martin Chren ďalej.

V Ružinove pripravujú adventné aj vianočné trhy. Jedny pred domom kultúry a druhé "hipsterskejšie" na Dulovom námestí. Pred domom kultúry si budú môcť návštevníci nielen vychutnať vianočnú atmosféru plnú vôní, ochutnať vianočné špeciality, ale si aj zakorčulovať na mobilnom ekologickom klzisku. Najväčšou atrakciou je  33 metrové Ruské kole.  Ide o najväčšie Ruské kolo v strednej Európe. 

Vstup na klzisko bude zdarma, na Ruské kolo budú mať voľný vstup len deti do 100 cm.

- - Inzercia - -