Dnes je nedeľa, 05.júl 2020, meniny má: Cyril, Metod
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Jeden z najznámejších vianočných filmov! Tieto paralely vás dostanú

december 23, 2019 - 12:00
Nestáva sa často, že by skutočné osudy hercov z nejakého filmu kopírovali ich postavy. V prípade vianočného hitu Láska nebeská sa však dajú nájsť viaceré paralely.

Pred rokmi Briti dokázali, že aj romantický film nemusí mať béčkovú kvalitu a trápne dialógy pre slobodné matky alebo opustené manželky, či milenky. Vo filme sa v roku 2003 zišli špičkoví herci a výsledkom je, že aj po rokoch je to momentálne najžiadanejší britský film na DVD a v rebríčku najobľúbenejších vianočných filmov v rôznych anketách vytrvalo okupuje popredné priečky. Vo filme sa skladá neskutočná mozaika romantických príbehov - britský premiér sa zaľúbi minútu po tom, čo nastúpil do úradu, manželka napriek nevere svojho manžela robí všetko preto, aby ani on a ani rodina nezistili, že to vie, priamo na pľaci sa do seba zamilujú dvaja hanbliví pornoherci... Paradoxne však v niektorých prípadoch skutočné osudy hercov akoby mapovali konanie ich filmových postáv.

Reálne parohy

Jednou z najväčších hviezd filmu bola herečka Emma Thompsonová. Vo filme mala hrať bacuľatejšiu postaršiu manželku, ktorá upadla do pravidelného stereotypu a ktorú jej manžel podvádza s atraktívnou sekretárkou. Problémom bola postava, Emma je oveľa chudšia a tak musela tento nedostatok zakrývať o dve až tri čísla väčším oblečením! Zhodou okolností aj v reáli Emma dopadla podobne, pretože odhalila neveru svojho manžela, herca Kennetha Branagha. Pikantné bolo, že Branagh s Emminou sokyňou v láske, mimochodom jej hereckou kolegyňou Helenou Bonham Carterovou randil ešte štyri roky po tom, čo to všetko prasklo. Emma neskôr spomínala, ako ju chváli za to, že v divadle vie na pľaci veľmi dobre meniť emócie a jej plač pôsobí dôveryhodne.

Po rozvode sa dokonca zrútila a trpela depresiami. Napokon ukázala neskutočnú veľkorysosť a S Helenou Bonham Carterovou sa dokonca uzmierila. Vraj je zbytočné držať v sebe zlosť a navyše zistila, že sa s Helenou aj povahovo podobajú a rovnako obliekajú a aj to mohol byť dôvod, prečo ich Brannagh miloval obidve. Dnes sú herečky dokonca dobré kamarátky a všetci traja sa stretli aj pred kamerou v jednom z dielov Harryho Pottera.

Tiež bola asistentkou

Vo filme Láska nebeská hrala Emminu sokyňu v láske Heike Makatschová, v postave zvodnej čiernovlásky. Miu z filmu by ste však asi nespoznali, herečka totiž nosila parochňu, je svetlovlasá a jediné čo ju fyzicky spája s jej slávnou rolou sú velikánske oči. V realite to mala podobné, táto dcéra brankára nemeckej hokejovej reprezentácie najprv študovala sociológiu, ale po štyroch semestroch sa na to vykašľala a zamestnala sa ako asistentka v banke. Popritom amatérsky hrávala divadlo, ale kariérny postup neprichádzal a ani v láske sa jej nedarilo.

Podobne ako Mia vo filme nemala šancu nájsť si partnera. Napokon sa rozhodla odcestovať do Ameriky, aby si zdokonalila angličtinu a tam ju objavili v rámci príprav na film Láska nebeská. Dnes má Heike po štyridsiatke, po dvoch pôrodoch vyzerá stále výborne a už zvláda aj stretnutia s predstaviteľom Jamesa Bonda Danielom Craigom. Sedem rokov s ním totiž  tvorila pár a tesne pred svadbou sa im to rozsypalo! Dnes žije s hudobníkom Maxom Martinom Schröderom.

Nešťastne zaľúbená

No a do tretice Keira Knightleyová. Vo filme sa jej postava po svadbe dozvie, že je do nej šialene zaľúbený jej najlepší kamarát. V čase nakrúcania filmu bola Keira v opačnom garde, bola neskutočne zaľúbená do kolegu Orlanda Blooma, s ktorým v tom čase pracovala aj na Pirátoch z Karibiku. Orlando sa jej zdôveroval úplne zo všetkým, považoval Keiru za svoju kamarátku a vtedy sedemnásťročná herečka trpela ako nikdy. Dnes už majú obaja za sebou nielen časť úspešnej filmovej kariéry, ale Keira je zatiaľ aj šťastne vydatá za rockera Jamesa Rightona.

Upútavku k filmu si pozrite TU.

- - Inzercia - -