Dnes je štvrtok, 02.apríl 2020, meniny má: Zita
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Bobkový list ako súčasť aromaterapie? Prečítajte si, čo dokáže

február 17, 2020 - 13:00
Spôsobov, akými ľudia zvyknú prekonávať stres a pocity úzkosti, je naozaj nespočetne. Je však celkom možné, že špeciálne o tomto postupe ste doposiaľ nepočuli.

Ak hľadáte fintu, ktorá vás zrelaxuje takmer na počkanie a odstráni väčšinu negatívnych myšlienok z vašej mysle, pripravte si obyčajný bobkový list a zopár minút času.

Bobkový list sa v súčasnosti najviac využíva v kuchyni, kde je  pre príjemné chuťové vlastnosti pridávaný do mnohých jedál. Svoj význam ale našiel i v aromaterapii. Anti-stresové vlastnosti bobkového listu ako prvý objavil slávny ruský vedec Gennady Malakhov. Jeho vôňa má upokojujúce účinky a pomôže človeku po náročnom dni zregenerovať psychické sily.

Vezmite si suchý bobkový list a bezpečne ho zapáľte, napríklad v kahanci. Izbu opustite a vráťte sa do nej zhruba po desiatich minútach - okamžite precítite pokojnú atmosféru v miestnosti. Horiaci list zo seba totiž uvoľňuje látky vytvárajúce pozitívny tok energie, preto iba zhlboka dýchajte a nechajte sa opantať novým prílevom energie.

- - Inzercia - -