Dnes je štvrtok, 02.apríl 2020, meniny má: Zita
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Skupina Polemic prichádza s novinkou Dokonalý zločin. Ako sa vám páči?

február 18, 2020 - 09:50
Skupina Polemic zverejnila videoklip ku skladbe Dokonalý zločin. Energická pesnička je príbehom o očarení muža ženou, ktorá sa v jeho živote zjaví z ničoho nič, urobí rozruch, ukradne mu srdce a zmizne bez stopy. „Je to príbeh, ktorý zo svojho života poznajú asi všetci chlapci aj chlapi. Zápletka, ako keby ju napísala samotná Agatha Christie,” povedal autor textu Peter „Petko“ Opet.

Hlavnú úlohu si vo videoklipe zahral slovenský herec Marko Igonda, ktorého môžu diváci a diváčky v týchto dňoch vidieť aj na plátnach slovenských kín v trileri Sviňa, kde stvárnil predsedu najsilnejšej politickej strany. „Vždy rád podporím slovenské kapely a slovenskú hudbu. Je pre mňa česť, že som mohol účinkovať na našej slovenskej scéne aj v tomto žánri. Oceňujem najmä to, že sa chalani v klipe rozhodli pre dejovú linku. Vďaka tomu som sa mohol realizovať nielen ako tvár, ale aj ako herec Marko Igonda,” poznamenal interpret. „Verím, že som im pomohol vyjadriť to, čo chceli klipom povedať. Bol to dialóg, za ktorý im nesmierne ďakujem. Vážim si ho,” dodal.

Femme fatale si po jeho boku zahrala slovenská divadelná, filmová a televízna herečka Marta Maťová, ktorú môžu diváci a diváčky poznať aj z filmov Amnestie či Šťastný nový rok. „Marko je charizmatický herec, ktorý sa fantasticky zhostil svojej hereckej roly a herecká kolegyňa Marta Maťová mu pri tom vynikajúco asistovala. Sme radi, že našu ponuku stvárniť hlavné postavy v našom klipe títo herci prijali, z ich výkonov sme nadšení. Vôbec sme netušili, že Marko mal v tom čase už natočené všetky scény filmu Sviňa. Premiéra filmu vyšla s premiérou klipu úplne náhodou na rovnaký čas,” poznamenal spevák kapely Braňo „Bejzo“ Bajza.

Novinku Dokonalý zločin si môžete pozrieť TU.

O réžiu klipu sa postaral Martin Gonda, ktorého krátkometrážny film Pura Vida minulý rok uviedli aj na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes. Klip, v ktorom sa všetci členovia kapely objavia ako komparzisti, nakrútili v jednom z bratislavských hotelov. „Každý člen kapely si zahral niekoľko vedľajších, komparzných úloh - členov hotelového personálu, barmana, hostí hotela na raňajkách, recepčného aj upratovača,” prezradil Petko. „Úžasne som sa bavil na ich (ne)hereckých výkonoch. Tie grimasy, čo chalani vedeli dať perfektne oháknutí v nových kostýmoch... Podľa mňa je to zaujímavé, ako civil niekedy dobre vystrelí,” poznamenal herec, ktorý sa v klipe objavil dokonca nahý. „To bolo asi najhoršie, chodiť nahý po hoteli medzi všetkými tými ľuďmi. Bolo to veľmi príjemné a nepríjemné zároveň - vlastne dosť zaujímavý pocit,” zasmial sa Igonda.

Polemic už pred pár dňami odštartovali klubové turné s kapelou Medial Banana, s ktorou minulý rok nahrali singel Staré časy a postavili sa spolu i na pódium na festivale Uprising, z čoho následne vzišiel nápad vyraziť na celú šnúru.

Prvý koncert aktuálneho turné kapely odohrali vo štvrtok v pražskom Lucerna Music Bare, ďalšie vystúpenia ich čakajú od marca, pričom okrem slovenských a českých metropol zavítajú aj do malého oravského mestečka Hruštín, kde šnúru v apríli ukončia. „Práve na Orave v Hruštíne sme zažili búrlivé koncerty s emotívnym publikom, na ktoré spomíname všetci dodnes. Sme presvedčení, že to bude ideálne miesto na posledný koncert klubovej Staré časy tour 2020,” uzavrel Bejzo.

Vydarená spolupráca kapiel Polemic a Medial Banana:

Medial Banana & Polemic - Staré časy (official video)

Termíny nadchádzajúcich koncertov Staré časy tour 2020:
5. marca - Nájomná Jednotka 210, Nitra
6. marca - Urban Spot, Banská Bystrica
7. marca - Piano Club, Trenčín
13. marca - Tabačka Kulturfabrik, Košice
14. marca - PKO Čierny orol, Prešov
18. marca - Fléda, Brno
26. marca - Majestic Music Club, Bratislava
18. apríla - DK Hruštín

- - Inzercia - -