Dnes je pondelok, 06.apríl 2020, meniny má: Irena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čo si myslí o výkonoch Petry Vlhovej jej tréner?

február 18, 2020 - 13:00
Livio Magoni má v tom jasno. Jeho slovenská zverenka Petra Vlhová má veľký potenciál byť najlepšia na svete. Náročný taliansky tréner na plné ústa povedal, že je len jedna pretekárka, ktorá môže víťaziť vo všetkých disciplínach zjazdového lyžovania. A je zo Slovenska.

"Máme takú, ale najmä Petra musí pochopiť, že je toho schopná. Musí tomu odovzdať všetko. Jediná má na to, aby vyhrávala všetky disciplíny a udržala si formu počas celých štyroch mesiacov v sezóne. Ak sa v najbližších dvoch rokoch plne oddá tomuto športu, je to možné," povedal Magoni. "Rozprával som sa o tom s členmi nášho tímu. Všetci musia pochopiť, že sme zatiaľ dostali z Petry 70% toho, čoho je schopná. Pretekár to musí chcieť prvý, nie my ostatní. Ona musí tlačiť na nás, nie naopak," dopovedal myšlienku Magoni.

Jej tréner sa už viackrát v rozhovoroch pre slovenské médiá vyjadril, že Vlhová má výborné predpoklady neustále sa zlepšovať. Musia však spoločnými silami odstrániť drobné nedostatky, ktoré ju brzdia. Za príklad jej dáva svoju bývalú zverenkyňu Tinu Mazeovú zo Slovinska, ktorá v sezóne 2012/2013 s rekordným počtom bodov ovládla Svetový pohár a získala aj tri malé glóbusy za obrovský slalom, super G a kombináciu.

"Tina Mazeová bola taká, že čokoľvek sa stalo, išla ďalej a urobila všetko preto, aby bola v cieli prvá. Toto ešte musíme u Petry zlepšiť. Občas priveľa rozmýšľa. Na trati musí byť počas jazdy ako v tuneli plne koncentrovaná od začiatku do konca," vysvetlil Magoni.

Päťdesiatšesťročný tréner vyzdvihol ešte jednu vlastnosť, ktorou sa Vlhová či Mazeová v pozitívnom zmysle slova odlišujú od svojich súperiek zo západných krajín. Je to ich mentalita. "Podľa mňa je mentalita ľudí z východnej Európe lepšia, ako u západniarov. Zrejme je to tým, že to východniari nemali v živote ľahké a museli tvrdo pracovať. Petre zdôrazňujem, aby zostala hlavou na Slovensku a nemenila sa na západniarku," dodal Magoni na záver.

- - Inzercia - -