Dnes je pondelok, 06.apríl 2020, meniny má: Irena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Devínskej Novej Vsi sa pripravuje nový rezidenčný projekt

marec 26, 2020 - 08:37
V mestskej časti Devínska Nová Ves sa pripravuje výstavba nového rezidenčného projektu. Obytný súbor Altum by mal vzniknúť na východnom okraji sídliska, v dotyku s novou zástavbou, ktorá tu v poslednom období vzniká. Zámer pripravuje spoločnosť BS Real Estate.

Dvojica bytových domov s piatimi nadzemnými podlažiami sa bude nachádzať v juhovýchodnej časti zástavby Devínskej Novej Vsi, naproti nákupnému centru Glavica. Ide o zónu, kde je prakticky celá zástavba tvorená novostavbami z posledných rokov. Jedinú výnimku tvoria chatky v záhradkárskej oblasti, ktorá sa tiahne až k vstupu do lesa niekoľko stoviek metrov od zámeru.

Územie je tak dnes nezastavané a pripravené na výstavbu. Developer predložil na miestny úrad štúdiu, ku ktorej chce získať záväzné stanovisko mestskej časti. V zmysle štúdie by malo v menšom dome K (krátky) vzniknúť 16 bytov, z toho 4 jednoizbové, 3 dvojizbové, 4 trojizbové, 4 štvorizbové a jeden päťizbový. V dome D (dlhý) bude 19 bytov, z toho 8 dvojizbových, 10 trojizbových a jeden štvorizbový. Celkovo tak ide o 35 bytov.

Hovoriť v tejto chvíli o štandarde je úplne predčasné, domy však budú špecifické viacerými prvkami. Prístup do bytov bude na vyšších podlažiach zabezpečený pavlačou, viacero bytov zas nebude obsahovať predsieň. Náhradou za to je však vytvorenie samostatných toaliet v takýchto bytoch, a to aj v dvojizbových. Byty na najvyšších podlažiach sú riešené ako mezonety, kým na prvom podlaží vzniknú rezidencie s prezáhradkami a každá bude mať samostatný vchod z exteriéru budovy. Pozitívne hodnotím, že podľa všetkého by mali byť byty svetlé vďaka veľkým oknám s francúzskymi balkónmi.

Napriek tomu však vysoko pravdepodobne pôjde o štartovacie byty a relatívne dostupné bývanie pre mladé rodiny, čo je v danej lokalite viac ako prirodzené. Domy budú mať k dispozícii 56 parkovacích miest, z toho 17 v podzemí. Podľa priloženej dokumentácie by tu mali vzniknúť aj dva prenajímateľné priestory.

Tak ako nie je zrejmý štandard, nemožno ešte hovoriť ani o architektúre. Za projektom každopádne stojí architekt Ľubomír Závodný, ktorý patrí k špičkovým autorom. V tomto prípade zejme nebude taký široký priestor pre invenciu, oslovenie dobrého architekta však môže viesť k úrovni, ktorá nebude žiadnou hanbou.

Termíny výstavby možno s ohľadom na aktuálnu situáciu len ťažko odhadovať, developer však pôvodne uvažoval so spustením prác na jeseň 2020. Ak by tomu tak bolo, dokončenie očakávam do konca roka 2022.

Zdroj: yes in my Bratislava

- - Inzercia - -