Dnes je pondelok, 06.apríl 2020, meniny má: Irena
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Za zatvorené škôlky sa nebude platiť

marec 26, 2020 - 10:20
Bratislavskí starostovia, ktorí v rámci Regionálneho združenia mestských častí hlavného mesta SR Bratislavy rokovali online rozhodli, že rodičia nebudú platiť poplatky za materské školy a školské kluby, pokiaľ budú pre opatrenia v súvislosti s novým koronavírusom zatvorené. Vybrané a nevyužité poplatky za prevádzku školských zariadení budú vracať vo forme preplatkov.

Preplatky budú vrátené rodičom pri vyúčtovaní a postup vrátenia si každá mestská časť zabezpečí individuálne podľa platného všeobecne záväzného nariadenia," informovalo o tom regionálne združenie.

Starostovia potvrdili, že materské školy, základné školy i ďalšie školské zariadenia v Bratislave sú vo všetkých mestských častiach pre opatrenia v súvislosti s novým koronavírusom zatvorené až do odvolania.

Časť zamestnancov školských zariadení si podľa regionálneho združenia čerpá dovolenku, časť pracuje z domu.

Iná situácia je pri zamestnancoch materských škôl. Viacerí starostovia uviedli, že mnohí z týchto zamestnancov si čerpajú dovolenky, pretože je tu reálna možnosť, že budú musieť byť otvorené počas leta vzhľadom na požiadavky obyvateľov.

Starostovia tiež rozhodli, že mestské časti zrušia organizovanie kultúrnych podujatí do 30. júna tohto roku.

- - Inzercia - -