Dnes je pondelok, 26.september 2022, meniny má: Edita
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Minerálna voda Mitická ponúka samosprávam, domovom pre seniorov a zdravotníkom 15 000 fliaš

apríl 06, 2020 - 10:57
Spoločnosť Trenčianske minerálne vody a.s. so svojou iniciatívou pomáha zdravotníckym zariadeniam zvládnuť pandémiu koronavírusu kvalitným pitným režimom. Minerálnu vodu Mitická dodáva do nemocníc, domovov sociálnych služieb a ďalších zariadení, ktoré v tejto chvíli potrebujú pomoc. Doteraz so svojou iniciatívou #mitickapomaha rozdistribuovali spolu 3816 fliaš. Do iniciatívy sa môžu zapojiť všetci, ktorí to potrebujú vrátane samospráv.
Foto: 
fb

„Prostredníctvom iniciatívy s názvom #mitickapomaha sa podarilo rozdistribuovať 3816 fliaš minerálnej vody Mitická. Pitný režim sme zatiaľ dodali Detskému kardiocentru, pracovisku NUSCH,a.s, iniciatíve #ktopomozeslovensku, minerálne vody sme odovzdali aj pre Zariadenie pre seniorov Agape. Sme radi, že môžeme takýmto spôsobom pomôcť na miestach, kde sa s pandémiou koronavírusu bojuje a prispieť ta k zvládnutiu boja s ochorením,” povedala Monika Mišíková, Marketingová manažérka spoločnosti Trenčianske minerálne vody a.s.

 Situácia náročná pre všetkých

 Nachádzame sa v situácii, ktorá je náročná pre všetkých, no najmä pre tých, ktorí sú v prvej línii a s vírusom COVID-19 denne dochádzajú do styku. Spoločnosť Trenčianske minerálne vody a.s. sa rozhodla darovať 15 000 fliaš minerálnej vody Mitická prostredníctvom svojej iniciatívy s názvom #mitickapomaha. Minerálne vody tak môžu pomôcť zdravotníckym zariadeniam na Slovensku lepšie bojovať s pandémiou koronavírusu kvalitným pitným režimom. Doposiaľ sa do zariadení dostalo 3816 fliaš minerálnej vody Mitická a toto číslo bude naďalej stúpať.

 Kto sa môže zapojiť do iniciatívy?

 „V Detskom kardiocentre sa pripravujeme na situáciu, že k nám bude odoslaný detský pacient s ochorením srdca, ktorý bude nakazený COVID-19, respektíve sa nebude vedieť, či túto nákazu má alebo nemá, kým prídu výsledky sterov. Preto celý personál trénuje takéto situácie. Študujeme najnovšie poznatky z krajín, ktoré s touto nákazou už bojovali, učíme sa používať osobné ochranné prostriedky. To všetko preto, aby sme poskytli adekvátnu starostlivosť všetkým našim pacientov a ochránili aj personál. 

Veľmi sme sa potešili daru od Trenčianskych minerálnych vôd - veľkému počtu minerálnych vôd Mitická. Všetci vieme, že pitný režim je pre naše zdravie veľmi dôležitý, avšak pri vysokom pracovnom nasadení naň často zabúdame. V tomto období celému personálu - zdravotným sestrám, lekárom a ďalším pracovníkom, ktorí zabezpečujú chod nášho zariadenia, dobre padne, ak budú mať kvalitnú minerálnu vodu "poruke,“ povedala doc.MUDr. Ľubica Kováčiková, PHD - primárka Oddelenia anestézie a intenzívnej medicíny DKC.

„Správna a pravidelná hydratácia je pre všetkých seniorov dôležitá a zdravá. Mitická bude určená pre všetkých našich obyvateľov na spestrenie pitného režimu. Minerálne vody im zvykneme kupovať podľa individuálnej požiadavky v rámci drobných nákupov. Tento dar od Mitickej námv tomto období doslova „uľahčí“ nakupovanie.  V horúcich letných mesiacoch ponúkneme Mitickú aj zamestnancom, predovšetkým opatrovateľkám a opatrovateľom, ktorých práca je fyzicky namáhavá,“ hovorí Mgr. Peter Filo, riaditeľ zariadenia Dom seniorov Agapé, Svätý Jur.

 Do iniciatívy sa môžu zapojiť aj ďalšie zdravotnícke zariadenia. Na stránke www.mitickapomaha.sk nájdu záujemcovia presné informácie o iniciatíve a aj o podmienkach využívania tejto možnosti, ako aj presný a aktuálny počet darovaných fliaš minerálnej vody.

O pomoc môžu požiadať všetky súkromné aj štátne zdravotnícke zariadenia, ktoré sa starajú o pacientov nakazených koronavírusom, či domovy sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov. Ďalšou skupinou, ktorá sa do iniciatívy môže zapojiť sú samosprávy a organizácie poskytujúce starostlivosť o zraniteľné skupiny obyvateľstva.

 Viac informácií nájdete na www.mitickapomaha.sk a na sociálnych sieťach.

 

 

- - Inzercia - -