Dnes je pondelok, 26.september 2022, meniny má: Edita
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pribudlo 49 nových prípadov infekcie, konzílium odporučilo zákaz cestovania

apríl 06, 2020 - 13:33
Na Slovensku pribudlo za nedeľu 49 nových prípadov infekcie. Celkovo evidujeme 534 pozitívnych prípadov. Laboratóriá vyšetrili 1 036 vzoriek. Konzílium odborníkov odporúča vláde počas veľkonočných sviatkov, aby obmedzila voľný pohyb osôb. Na pondelkovom rokovaní vlády premiér Igor Matovič navrhne prijať takéto uznesenia. Zákaz cestovať by mal platiť od stredy 8. apríla do pondelka 13. apríla.
Foto: 
Nakazený novým koronavírusom je aj muž z osady v okrese Gelnica. Ochorenie COVID-19 mu potvrdili v rámci pilotného testovania obyvateľov v rómskych komunitách. Informáciu potvrdil Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Spišskej Novej Vsi. Muž prišiel z Anglicka s príbuznými, porušil karanténu a opäť odišiel do zahraničia. Na Slovensku bol aj na bohoslužbe. Momentálne je v karanténe v rodinnom dome.
V Spojených štátoch zomrelo za posledný deň na ochorenie spôsobované novým koronavírusom ďalších viac ako 1200 ľudí. V krajine tak zaznamenali už 9633 úmrtí. Vyplýva to z údajov Univerzity Johna Hopkinsa aktuálnych k nedeľňajšiemu večeru miestneho času, informuje agentúra AFP.
Univerzita sídliaca v Baltimore, ktorá sleduje hlásené počty infikovaných ľudí a úmrtí po celom svete, uviedla, že USA doposiaľ evidujú najmenej 337.194 potvrdených prípadov nákazy, čo je o vyše 30.000 viac než deň predtým. V krajine sa dosiaľ vyliečilo 17.449 pacientov.

- - Inzercia - -