Dnes je pondelok, 26.september 2022, meniny má: Edita
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Obmedzenie premávky električkových a trolejbusových liniek (od 20.4.2020)

apríl 17, 2020 - 17:28
Zároveň sa v pracovných dňoch obnoví premávka liniek 7, 25, 26 a 92. Od pondelka 20. apríla 2020 budú zavedené ďalšie úsporné opatrenia v pracovných dňoch na električkových a trolejbusových linkách.
Foto: 
shutterstock.com

Na väčšine električkových a trolejbusových linkách bude v pracovných dňoch premávka zabezpečovaná v režime Pracovný deň-Covid. Počas špičiek bude posilnená premávka trolejbusových liniek 33 201 211 a prepravnú kapacitu na Račianskej radiále posilní obnovená linka 7.

Premávka autobusových liniek bude naďalej zabezpečovaná v doterajšom režime školských prázdnin.

Rozsah premávky autobusov, električiek a trolejbusov počas voľných dní zostáva nezmenený.

 • Linka 7 bude premávať v rannej špičke z Rače cez ŽST Vinohrady na Hlavnú stanicu a v poobednej špičke od ŽST Vinohrady na Hlavnú stanicu v intervale 7-8 minút.
 • Linka 33 bude v pracovných dňoch premávať podľa doterajšieho prázdninového cestovného poriadku.
 • Linka 201 bude v rannej špičke pracovných dní posilnená skrátenými spojmi premávajúcimi v úseku Hlavná stanica - Hraničná (každý druhý spoj bude končiť na Hraničnej a nepôjde až na Dolné hony).
  • Nástupište a výstupište skrátených spojov bude na občasnej zastávke Hraničná na Mierovej ulici (pred zastávkou linky 212).
  • Cestujúcim odporúčame zvýšiť pozornosť pri sledovaní cieľa na vozidlových tabuliach v smere Hraničná/Čiližská.
  • Linka 211 bude v rannej aj poobednej špičke premávať v intervale 15 minút.
  • Ostatné električkové a trolejbusové linky budú v pracovných dňoch premávať v režime pracovný deň-covid s predĺženými intervalmi medzi spojmi (na cestovných poriadkoch vylepených na zastávkach oranžový stĺpec).

Súčasne bude od rovnakého dátumu v pracovných dňoch obnovená premávka liniek 25 26 a 92 vzhľadom na obnovenie výroby v závode Volkswagen. Počas voľných dní tieto linky naďalej nebudú premávať.

Dopravný podnik informuje, že uvedenými zmenami nepríde k strate niektorých spojení, iba sa mierne predĺžia intervaly medzi spojmi. Zároveň ubezpečuje, že v dopravných prostriedkoch bude zabezpečený dostatočný priestor na bezpečnú vzdialenosť medzi cestujúcimi.

- - Inzercia - -