Dnes je pondelok, 26.september 2022, meniny má: Edita
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislava odmietla čakať na štát

apríl 19, 2020 - 14:04
Bratislava odmietla čakať na rozhodnutie vlády a sama spúšťa testovanie seniorov a personálu v sociálnych zariadeniach. Mesto tým poukazuje na situáciu, pri ktorej štát nebol schopný otestovať niekoľkých seniorov so zvýšenou teplotou a príznakmi na COVID-19.
Foto: 
shutterstock.com

Primátor Bratislavy Matúš Vallo deklaroval, že od štátu ešte stále nemá jasné inštrukcie, no mesto už nemôže v týchto momentoch vyčkávať, vzhľadom na situáciu, ktorá sa odohráva v Pezinku, kde je množstvo seniorov v ohrození a tak spúšťa premyslené cielené testovanie, ktoré začne už v týchto dňoch. „Práve testovanie nám môže pomôcť znížiť riziko nákazy o 30 až 40 percent“, doplnil primátor a jedným dychom poďakoval aj súkromným firmám, ktoré mestu darovali 1500 testov.„Máme pripravené aj izolačné zóny, kde budú okamžite presunutí klienti s podozrením na COVID-19. Každé zariadenie má krízový plán,“ hovorí Vallo.

Hlavné mesto už pripravilo karanténne priestory v zariadeniach opatrovateľskej služby na Sekurisovej a na Konvalinkovej ulici.

Bratislava bola v čase keď sa nákaza ešte len približovala krok napred a ešte pred prvým potvrdeným prípadom nákazy na Slovensku v zariadeniach pre seniorov prijala sériu opatrení, napríklad obmedzenie návštev, skupinových aktivít, či režimu vychádzok. Mesto taktiež preškolilo personál či zabezpečilo ochranné prostriedky. Samozrejmosťou je aj meranie telesnej teploty, či už seniorom alebo zamestnancom.

Samuel Barták

- - Inzercia - -