Dnes je pondelok, 26.september 2022, meniny má: Edita
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zoologická záhrada otvára svoje brány

máj 03, 2020 - 08:00
Aj zoologická záhrada patrí k inštitúciám, ktoré museli kvôli koronavírusu zavrieť svoje brány. No po dvoch mesiacoch sa opäť chystá privítať návštevníkov.
Foto: 
ZOO Bratislava

Zoologická záhrada Bratislava

Svoje obľúbené výletné miesto budete môcť navštíviť, už od šiesteho mája, teda v rámci druhej uvoľňovacej fázy, samozrejme za dodržania nasledujúcich podmienok.

Do areálu ZOO budú môcť vstúpiť iba návštevníci s rúškom alebo inou vhodnou pokrývkou zakrývajúcou nos a ústa.

  • Na pokladni pri predaji vstupeniek je umiestnené bezpečnostné plexisklo. Predaj vstupeniek bude prebiehať v hotovosti, kartou, ale návštevníkom odporúčame najmä bezkontaktný online predaj e-vstupeniek.
  • Dezinfekčné prostriedky budú návštevníkom k dispozícii pri vstupe/pokladniach ZOO, pri bufetoch a na všetkých verejných WC (toalety sa taktiež budú častejšie a pravidelne dezinfikovať).
  • Pre návštevníkov budú sprístupnené všetky vonkajšie expozičné časti.
  • Pavilóny budú zatiaľ uzavreté, aby nedochádzalo k možnému zhromaždeniu väčšieho počtu návštevníkov v uzavretých priestoroch.
  • Občerstvenie v bufetoch bude podávané z predajných okienok bez možnosti sedenia.
  • V návštevníckej časti, v rámci celej ZOO, budú na frekventovaných miestach umiestnené oznamy upozorňujúce na dodržiavanie všetkých vyššie spomenutých opatrení, ktoré majú za cieľ chrániť ľudí a zamedziť možnému šíreniu vírusu (napríklad povinné nosenie rúšok, dodržiavanie primeraných rozostupov, atď.).
  • DinoPark bude pre návštevníkov sprístupnený okrem 3D kina, detského tetovania, a zmrzliny.

Minimálne do vyhlásenia štvrtej fázy nebudeme v ZOO realizovať vzdelávacie programy a akékoľvek podujatia pre verejnosť. Vzdelávanie i propagáciu budeme naďalej zabezpečovať online prostredníctvom sociálnych sietí a webovej stránky ZOO.

- - Inzercia - -