Čas čítania
menej ako1 minúta
Spontánna spomienka na Bradle
máj 04, 2020 - 21:49
Aj v nepriaznivej situácii a obmedzeniam kvôli pandémii koronavírusu si Slováci uctili pamiatku generála M.R. Štefánika na Bradle, ako aj na Mohyle, postavenej na jeho počesť v Ivanke pri Dunaji, na mieste kde tragicky zahynul.
Samozrejme, že pietne akcie sa konali za dodržiavania všetkých bezpečnostných opatrení a tak nešlo o davy ľudí prúdiacich na tieto miesta, ale o skupinky jednotlivcov, ktorým dátum jeho predčasnej smrti pulzuje v pamäti. No nielen jednotliví občania, ale aj čelní predstavitelia našej krajiny sa prišli pokloniť tejto osobnosti našich dejín.
Medzi nimi samozrejme nemohol chýbať ani týždenník Slovenka. Aj my sme položili veniec na jeho pamätník, ktorý je jedným zo symbolov nášho národa. Súčasťou spomienkových akcií boli aj vatry zvrchovanosti, ktoré sa rozhoreli neďaleko Bradla v predvečer pamiatky jeho smrti.
Spontánna spomienka na Bradle
máj 04, 2020 - 21:48
Komentáre