Dnes je piatok, 10.júl 2020, meniny má: Amália
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Exotická Monja Prole zmiernila pracovné tempo a voľný čas trávi TAKTO! (časť 3.)

máj 27, 2020 - 18:30
Rozhovor s ňou v našich Hviezdnych tajomstvách sa stretol s veľmi pozitívnymi ohlasmi. Ako sme vás už informovali, Monja Prole je uznávanou koučkou a mentorkou, ktorá sa špecializuje najmä na business poradenstvo pre malých a stredných podnikateľov. Aktuálna situácia, ktorá súvisí so šírením koronavírusu, však zamiešala karty aj v jej živote. Ako ju zvláda?

Presne 10. marca sa zatvorili brány škôlok a škôl. Nik nevedel, na ako dlho. Spomínate si na Vaše bezprostredné pocity, prípadne individuálne predikcie?

Uvedomovala som si, že ide najmä o ochranu zdravia mojich detí. Ked'že som podnikateľ, pre mňa osobne nebol problém preorganizovať sa a pracovať z domu. Od začiatku som tušila, že to potrvá niekoľko mesiacov, takže hned' som sa aj tak psychicky nastavila.

Ako ste napokon s det'mi (s)trávili takmer tri mesiace trvajúcu karanténu?

Po pár dňoch sme si nastavili určitý režim alebo denný rozvrh, čo nám výrazne pomáhalo pri organizácii všetkých povinností. Myslím si, že obdobie karantény sme využili maximálne v náš prospech. Po dokončení školských povinností sme čas využívali na spoločné aktivity, akými sú cvičenie, spoločenské hry, pozeranie rozprávok, ktoré sme striedali so spoločným varením alebo upratovaním. Samozrejme, mali sme aj čas, keď si každý z nás mohol robiť čo chcel.

Od prvého júna, presne na sviatok MDD, sa opät' otvárajú škôlky a školy, no iba pre vybrané vekové kategórie detí. Posielate do školského zariadenia aj tie Vaše alebo si ich nechávate doma? 

Ja mám dvoch synov, jedného predškoláka a druháka. Starší syn určite pôjde do školy, nie len kvôli vzdelávaniu, ale najmä kvôli socializácii. Necelé tri mesiace je dosť dlhá doba a deti už potrebujú načerpať motiváciu na d'alší rozvoj aj z vonkajšieho prostredia, nielen z kruhu rodiny. Mladší syn zostane doma, no nudiť sa určite nebude, on má totiž nastavené individuálne vzdelávanie prostredníctvom online hodín.

Ako vnímajú súčasnú situáciu Vaše deti?

Deti situáciu prijali veľmi rýchlo, tešili sa, že môžu zostať doma. Veľmi dobre prijali aj všetky povinnosti  - úlohy, či online vzdelávanie. Najťažšie však znášajú, že nemôžeme cestovať za starými rodičmi do Srbska.

Čochvíľa tu máme leto a letné prázdniny. Prezradíte nám niečo z Vašich rodinných plánov?

Ja pochádzam z Bosny a Hercegoviny a moji rodičia tam majú rodinný dom pri mori, kde v podstate s deťmi strávim každé leto. Je to také naše letné sídlo, kde sa stretávame s celou rodinou. Nevieme si predstaviť, že toto leto by malo vyzerať inak, avšak máme rešpekt a ešte stále neviem povedať nič s istotou.

Sledujeme vývoj pandémie aj v tejto krajine a všetko bude závisieť práve od daného vývoja. Máme ešte mesiac pred sebou a za ten čas sa môže veľa zmeniť. Až ked' príde mesiac júl, budeme zvažovať všetky fakty a následne sa rozhodneme. V každom prípade, rodina nám chýba.

Monja Prole patrí vo svojom fachu k ostrieľaným odborníčkam. Rozhovor s ňou ste mohli sledovať aj na Ženskom webe:

Koučka a mentorka Monja Prole má biznis v malíčku. Porozprávala nám o ňom v Hviezdnych tajomstvách!

Autor: 
Michal Motúz

- - Inzercia - -