Dnes je sobota, 25.september 2021, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Pleťové a telové masky - univerzálny darček pod stromček

november 30, 2020 - 16:00
Najmodernejším trendom v kozmetike kraľuje všetko s názvom Bio, Eko, či Organic. Obľúbeným výberom starostlivosti o pokožku je preto prírodná alebo organická kozmetika. Prinášame zopár tipov na univerzálny darček pod stromček pre každú ženu, z ktorých si vyberie naozaj každý.
Foto: 

Organická Apotéka, ktorú ste ešte do nedávna mohli poznať pod názvom Havlíkova Apotéka, prišla v lete s ponukou 77 masiek na tvár aj telo, tie sa postarajú o každý typ pokožky. Obsahujú najrôznejšie ingrediencie, majú odlišnú konzistenciu, farbu a vôňu. Sú určené všetkým ženám, ktoré sa majú rady a chcú sa o seba starať prírodnou cestou. Teraz si totiž každá žena môže dopriať presne to, na čo má jej pokožka chuť a čo práve potrebuje.

Prečo je dobré sledovať zloženie?

Postupne sme sa naučili sledovať zloženie potravín, dbať viac na ich kvalitu, a tiež podporovať domácich výrobcov. Ako všetci dobre vieme, prírodné produkty budú vždy nášmu telu bližšie, ako tie syntetické. A tiež naša pokožka potrebuje oddych a regeneráciu. Našťastie príroda ponúka ideálne riešenie na všetky naše požiadavky a problémy s pleťou. Stačí siahnuť po správnej značke. „Len tie najlepšie, organické suroviny z vlastného lokálneho pestovania, alebo tie suroviny, ktoré v našom podnebí nerastú kupujeme od certifikovaných dodávateľov tej najvyššej kvality. Tie sú použité na výrobu organických produktov, aby sa mohli stať ich súčasťou a získať certifikát,“ hovorí odborníčka na bio kozmetiku z Organickej Apotéky, Vivienne Nagy.

Niekedy sú limitujúcimi faktormi výroby aj úroda. Inokedy zas vlastné presvedčenie a viera. Včely majú málo medu a je ich nutné chrániť, aj keď ich materská kašička je súčasťou väčšiny popredných kozmetických výrobkov. Sú dôležitejšie než krása, a to treba má Organická Apotéka na pamäti.

Masky na všetky spôsoby

Kedysi, ako úplne prvá vznikla Ranná čistiaca maska, ktorá je dnes ikonickým produktom. Vďaka nej sa ženy naučili používať masku ráno po zobudení, a s týmto nápadom prišla ako prvá na svete. Vznikol tak úžasný kozmetický rituál, ktorý naštartuje pleť na celý deň. Potom prišla maska s názvom Kráľovské raňajky pre pleť, ako skvelá alternatíva pre suchú a zrelú tvár. Od leta je aktuálne v ponuke farebná dúha 77 masiek na tvár aj telo, z ktorých si zaručene vyberie každá.

„Pôvodne sme mali v pláne vytvoriť masiek 10, ale potom, čo sme vyberali tie najvhodnejšie ingrediencie došlo nám, že príroda je rozmanitá a ponúka ďaleko väčšie množstvo zázrakov s najrôznejšími účinkami. Bolo teda jasné, že ich bude oveľa viac, pretože každá žena je krásna a originálna, rovnako tak aj pleť je jedinečná a má rôzne potreby. Cieľom bolo vyrobiť toľko masiek, aby si mohla vybrať naozaj každá, čo sa nám podarilo,“ vysvetľuje Vivienne Nagy, tvorkyňa projektu 77 masiek a Idea maker Organickej Apotéky.

Receptúry

Základný recept krémových masiek vychádza z tradičnej 3 minútovej masky. Každá z nich má ale finálne zloženie iné, v závislosti od toho či ide o krémový, gélový alebo ílový druh. Vždy záleží na hlavnej ingrediencii a aktívnych látkach, ktoré pomáhajú jednotlivým problémom s pleťou. Podľa názvu si jednoducho viete zhodnotiť na čo je konkrétny typ určený a čo vašej pleti pomôže. Tak, ako je každá žena jedinečná, aj jej pleť si zaslúži výnimočnú starostlivosť.

 Ako vybrať ten pravý Vianočný balíček?

Organické produkty, ktoré vyvíja a vyrába česká značka Organická Apotéka, sú výsledkom dokonalej súhry kvalitných surovín, modernej vedy a účinkov liečivých bylín. Kedy inokedy je lepší čas urobiť radosť sebe alebo svojim blízkym, keď nie práve na Vianoce? Apotéka pripravila výber vianočných balíčkov, ktorým proste nie je možné odolať. Podľa Vivienne je skvelé masky rôzne striedať, kombinovať a miešať. „Odporúčame si vyberať podľa toho, o aký typ pleti ide, aké je ročné obdobie, alebo podľa vlastných potrieb. Vybrať si ich môžete viac a ľubovoľne ich miešať, alebo na jednotlivé zóny tváre použiť inú. Máme rôzne masky a balíčky, vhodné pre každý typ pleti, takže s výberom nemôžete šliapnuť vedľa.“

Vianočný balíček každodennej starostlivosti obsahuje Ošetrujúcu a čistiacu Rannú masku (30 ml), ľahký hydratačný Český krém (30 ml), pleťovú odličovaciu vodu Kvapka rosy (100 ml), krém Krásne ruky sa postará o suchú pokožku (30 ml), olejové mydlo Rakytník pokožku zjemní a upokojí (85 g) a darček Havlíkov balzam na pery vyčaruje zamatovo jemný pocit(5 ml). Tento balíček je plný produktov určených ku každodennej starostlivosti o pokožku pre všetky typy pleti, čím sa vďaka prírodným olejom z kokosu, rozmarínu, levandule či bylinkám ako medovka, žihľava, alebo rakytník postaráte o zdravú a krásnu pokožku. Produkty si môžete zakúpiť online, alebo sa prísť poradiť s výberom do kamenných pobočiek v Košiciach, Trnave, Nitre alebo Bratislave. Ochotný personál vám rád poradí a poskytne vzorky na vyskúšanie zdarma.

15.jpg

Foto: 
Organická Apotéka

- - Inzercia - -