Dnes je sobota, 25.september 2021, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Katarína Knechtová má netradičnú vianočnú novinku „Nákazlivé Vianoce“

december 17, 2020 - 16:28
Speváčka a skladateľka Katka Knechtová má pre fanúšikov netradičnú vianočnú pieseň, ktorou reaguje na súčasnú korona krízu. V novinke „Nákazlivé Vianoce“ sa spojila s hudobníkmi z kapely Labirsky Beťare. Text k skladbe napísal Vlado Krausz, ktorému sa Katka zdôverila, ako prežíva obdobie s chorobou Covid.
Foto: 
Imagine Vision

Pozrite si klip „Nákázlivé Vianoce“, kde sú za slávnostným vianočným stolom všetci v ochranných odevoch. Katka fanúšikom odkazuje, aby pieseň brali s nadhľadom a želá im, aby zostali zdraví a nakazili sa jedine láskou a porozumením. 

Výnimočné Vianoce si žiadajú výnimočnú vianočnú pieseň! Song „Nákazlivé Vianoce“ zložila Katarína Knechtová počas mesačnej karantény, ktorú musela absolvovať kvôli korone. 

kk2.jpg

Foto: 
Imagine Vision

„Bolo to úplne spontánne. Napísala som dlhý mail textárovi Vladovi Krauszovi, kde som sa mu vyrozprávala a zdôverila, ako prežívam toto obdobie a svoju chorobu. Zároveň som ho poprosila, že ak by dostal nápad na nejaký text, ktorý by s nadhľadom a pozitívne opísal, čo cítim, že by ma to veľmi potešilo. Prešli dva týždne a text prišiel. Mala som neskutočnú radosť. Chcela som, aby to nebola tradičná pieseň. Chcela som sa vyhnúť, v dobrom zmysle slova, tomu vianočnému klišé. A tak som sa rozhodla, že pieseň bude acapella,“ prezradila Katka Knechtová. 

Pieseň sa nahrávala v štúdiu u Randyho Gnepu v Prešove. Speváčka a skladateľka si na pomoc pozvala hudobníkov z formácie Labirsky Beťare, ktorú tvoria Roland Guba a bratia Denis a Peter Zjatikovci.

„Spoznali sme sa počas nakrúcania programu Zem spieva, kde súťažili. Neskutočne ma zaujali. Nielen hudbou, ale aj ako osobnosti. A hlavne, majú skvelý zmysel pre humor. Ozvala som sa im a nápad sa im hneď zapáčil, takže bolo rozhodnuté. Nahrávanie prebiehalo vo veľmi uvoľnenej a príjemnej atmosfére, veľa sme sa nasmiali. Jeden z členov kapely tiež porazil Covid,  takže okrem iných vecí aj toto sme mali spoločné,“ s úsmevom hovorí Katka.

kk1.jpg

Foto: 
Imagine Vision

Klip a kameru má na konte režisér Majo Martaus z Imagine Vision, ktorý s Katkou spolupracoval aj na klipe „V modlitbách“.

„Klip sme nakrúcali v Plaza Beach Resorte v Prešove. Veľmi pekne ďakujem za ochotu a poskytnutie priestoru, lebo bez nich by môj zámer nevyšiel. Rovnako aj Majovi Martausovi z Imagine Vision za nakrútenie a Mirovi Hruškovi za styling v podobe ochranného oblečenia,“ uzatvára Katarína Knechtová.

Jedna z najúspešnejších slovenských speváčok najradšej trávi Vianoce s rodinou a ani tento rok tomu nebude inak. Ideálnym darčekom pod stromček je nedávno vydaný Katkin album SVETY, ktorý obsahuje 10 skladieb a jeden bonus, vrátane hitov  „FEA“, „V modlitbách“ či aktuálny „Takí sme“. Všetky informácie o Kataríne Knechtovej nájdete na www.katarinaknechtova.com a na  https://www.facebook.com/katarinaknechtovaofficial?fref=ts  Klip „Nákazlivé Vianoce“ si pozrite tu https://youtu.be/gZ3eEBNQEJ4

- - Inzercia - -