Dnes je streda, 07.december 2022, meniny má: Ambróz
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Začala sa oficiálna spolupráca medzi pôrodnicou v Hainburgu a Detskou fakultnou nemocnicou

november 29, 2021 - 16:00
Projekt Bridges for birth (Mostíky pre narodenie) sa pripravoval od roku 2014, aby rodičkám a ich novorodencom v pohraničnom regióne poskytol najlepšiu možnú starostlivosť a opateru.
Foto: 
Landesklinikum Hainburg

Pôrodnica v pohraničnom rakúskom mestečku Hainburg an der Donau je obľúbenou voľbou aj medzi slovenskými matkami. Európsky projekt Bridges for birth reflektuje na potrebu čo najrýchlejšej pomoci novorodencom v kritických prípadoch, keď je po pôrode nutný prevoz, keďže pôrodnica špecializované pediatrické oddelenie nemá. V Hainburgu sa pritom ročne narodí okolo 700 detí, z ktorých veľká časť je práve slovenská. Doteraz bola pri podobných udalostiach využívaná nemocnica v meste Mistelbach vzdialená približne 74 km, pričom Detská fakultná nemocnica v Bratislave je od Landesklinikum Hainburg len 16 km.

novorodenci_2.jpg

Novorodenci narodení v Hainburgu už môžu byť oficiálne prevezení do Bratislavy
Novorodenci narodení v Hainburgu už môžu byť oficiálne prevezení do Bratislavy
Foto: 
Shutterstock

A tak sa v utorok 23.11. uskutočnil prvý prevoz dieťaťa z Hainburgu do Bratislavy pod záštitou európskeho projektu. Ako informovala nemocnica i rakúske médiá, všetko prebehlo hladko a na slovenskej strane sa stretli s priateľským a profesionálnym prijatím.

Obom nemocniciam želáme úspešné pokračovanie cezhraničného projektu, ktorý je pozitívnym krokom k zlepšpovaniu pôrodníctva na oboch stranách.

- - Inzercia - -