Dnes je streda, 07.december 2022, meniny má: Ambróz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Umelá kožušina je trendom tejto zimy. S čím ju správne skombinovať?

november 29, 2021 - 08:44
Je neprehliadnuteľná. Vyzerá luxusne, zahreje a máte ešte aj pokoj na duši, že váš outfit je úplne kóšer s humanizmom. Momentálne je v nej štýlovo nahodená každá druhá figurína v obchodných výkladoch. Idete okolo a váhate s čím ju skombinujete a kam si ju oblečiete? Ponúkame pár tipov, ktoré vás inšpirujú.
Foto: 
shutterstock

Koniec pravým kožušinám

Naše staré mamy nedajú na pravé kožušiny dopustiť. Dedičný kúsok na špeciálne príležitosti. Doba sa však aspoň v niektorých oblastiach vyvíja tým správnym smerom. Keď módny dom Gucci v kolekcii 2018 podpísal dohodu o náhrade pravej kožušiny umelou, nastal v módnom priemysle rozruch. Bol to však veľký krok pre ľudstvo a ešte väčší pre zvieratá. Impulzy o zákazoch pravej kožušiny v súčasnosti prichádzajú od mnoho módnych velikánov. A my sa tešíme, že idú príkladom tí najvplyvnejší. Umelá kožušina je okrem iného aj cenovo dostupnejšia verzia. 

Elegantný variant vs neformálnosť

Chystáte sa počas chladného novembrového večera na slávnostný event či do opery? Kožušina sa na formálne udalosti dokonale hodí. Kľudne môžete zvoliť tmavé odtiene ako čierna či tmavo modrá. Pôsobia elegantne a sofistikovane. Zároveň aj neformálnosť má v svete kožušín bezpodmienečne svoje miesto. Umelé kožušiny sú samy o sebe pútavým prvkom a skôr sa hodia v kombinácii s jednoduchými minimalistickými skinny džínsami či koženými nohavicami. Športovými teniskami rovnako nič nepokazíte, ako ani členkovými alebo „ponožkovými“ čižmami na podpätku.  

Farebný look

Milovníci farieb môžu kľudne siahnuť po extravagantnejších variantoch. Váš jednoduchý look môže dostať druhý dych vďaka farebným verziám, ktoré umelá kožušina ponúka. Skvelý kontrast k masívnej kožušine vám zabezpečia mini kabelky. Keďže je kožušina objemný prvok zvoľte pod ňu radšej tenší pulóver, košeľu či tričko s nápisom. Finálnemu looku dodá šmrnc vhodná pokrývka hlavy. Dobrou voľbou je klobúk, ale mladistvý vzhľad vám zaručí šiltovka.  Nezabúdajte, že menej je niekedy viac. Či chcete alebo nie, umelá kožušina bude vo vašom outfite dominantným prvkom. Je dobré sa tomu prispôsobiť a doladiť k nej jednoduchšie neutrálne kúsky. 

- - Inzercia - -