Dnes je streda, 07.december 2022, meniny má: Ambróz
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Školy v okresoch Banská Bystrica a Brezno budú zatvorené

november 30, 2021 - 09:40
V okresoch Banská Bystrica a Brezno bude od stredy 1. decembra prerušené prezenčné vzdelávanie na všetkých školách, okrem materských a prvého stupňa základných škôl. Vyplýva to z vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Banskej Bystrici zverejnenú vo vestníku vlády SR a podpísanú regionálnou hygieničkou Zorou Kľocovou Adamčákovou. Dôvodom je nepriaznivá situácia spojená s pandémiou COVID-19.
Foto: 
shutterstock.com

Obmedzenie sa týka zariadení pre deti a mládež v územnom obvode obidvoch okresov. Ide o druhý stupeň základných škôl, vrátane detí a žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, gymnáziá, stredné odborné školy, stredné športové školy, konzervatóriá, základné umelecké školy, jazykové školy a prevádzkarne, v ktorých sa prevádzkuje živnosť výchovy a mimoškolského vzdelávania detí a mládeže.

Podobné obmedzenie už od utorka 30. novembra platí v okrese Lučenec, kde RÚVZ Lučenec obmedzil prezenčné vzdelávanie na druhom stupni základných škôl, na gymnáziách a na stredných odborných školách.

- - Inzercia - -