Dnes je sobota, 30.máj 2020, meniny má: Ferdinand
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Cintoríny budú do 8. novembra otvorené do 20:00

október 26, 2018 - 14:56
Cintoríny, ktoré má vo svojej správe Pohrebníctvo mesta Bratislavy Marianum, budú od dnešného dňa do 8. novembra otvorené od 7:00 do 20:00.

Na dnešnom brífingu na vrakunskom cintoríne v Bratislave to povedal riaditeľ mestskej organizácie Marianum Radoslav Vavruš. Vo svojej správe má pohrebníctvo vyše 88 000 miest posledného odpočinku.

Návštevníkom počas blížiacich sa dní Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých odporúča, aby staré kytice a iný odpad hádzali do kontajnerov, ktoré sú na cintorínoch. Dôležité je podľa neho aj to, aby ľudia pri odchode od hrobu skontrolovali, či nič okrem sviečky nehorí. Na Cintoríne v Slávičom údolí, na vrakunskom cintoríne a pri krematóriu sú aj tento rok elektromobily, ktoré ťažko zdravotných postihnutých prevezú od vstupnej brány až k hrobu. Pripravené sú požiarne hliadky, ktoré budú k dispozícii aj po uzatvorení cintorínov. Organizovať dopravu pri cintorínoch budú počas dušičiek mestskí policajti. Na cintoríny je počas obdobia sviatkov zákaz vstupu so zvieraťom, vstup na bicykli a podľa Vavruša budú mať obmedzený vstup do areálov cintorínov aj kamenárske firmy. Pohrebníctvo mesta Bratislavy Marianum je mestskou príspevkovou organizáciou od roku 1991. Tento podnik s vyše 200 zamestnancami spravuje, udržiava a prevádzkuje osemnásť cintorínov a krematórium.

Posilnená MHD

Riaditeľ Dopravného podniku Bratislava Milan Urban dnes pred novinármi uviedol, že bratislavskú MHD posilnia od pondelka 29. októbra a bude to trvať do nedele 4. novembra. Počas tohto týždňa budú linky MHD premávať v prevádzkovom režime prázdniny a nevypravia spoje školskej dopravy a linky 133, 184 a 192. Počas Sviatku všetkých svätých (1. novembra) mimoriadne vypravia spoje liniek X38 a X71. Jazdiť budú v dvadsaťminútových intervaloch z Hlavnej stanice k cintorínu Vrakuňa (X71) a do Krematória (X38). Linky 204 a 207 v uvedenom období posilnia vozidlami s vyššou kapacitou. Linka číslo 39 do Slávičieho údolia bude premávať v kratších intervaloch. Prepravu na cintorín v Petržalke zabezpečuje linka číslo 80, na cintorín vo Vrakuni sa ľudia dostanú linkami 65, 201, 202 a 212. Linka č. X71 bude premávať len vo štvrtok 1. novembra.

- - Inzercia - -