Dnes je pondelok, 25.október 2021, meniny má: Aurel
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Lujza Straková a Petra Denková sa už tešia na svetové finále súťaží krásy!

november 11, 2015 - 11:31
V bratislavskom Cubicone sa v utorok oficiálne ukázali víťazky tohto ročníka Miss Slovensko. Predstavili modely šiat, v ktorých našu krajinu budú reprezentovať na svetovom finále dvoch prestížnych súťaží krásy. Súčasná kráľovná krásy Lujza Straková zabojuje o titul na Miss World a druhá Vicemiss Petra Denková o titul Miss Supernational.
Foto: 

V priestoroch bratislavského salónu XOXO Body and Mind bol v utorok záverečný fitting finálových modelov šiat pre Miss World a Miss Supranational, kde Slovensko budú reprezentovať úradujúca kráľovná krásy Lujza Straková a naša II. Vicemis Petra Denková.

Miss Slovensko 2015 Lujza Straková odcestuje na prestížnu súťaž krásy Miss World do juhočínskeho mesta Sanya už 20. novembra. Na 65. ročníku tejto súťaže budú víťazky titulu Miss zo 113 krajín sveta. Finálový večer sa uskutoční 19. decembra.

Na svetovom finále sa už dôraz nekladie na krásu či postavu jednotlivých kandidátok, ale na ich ženskú silu, empatiu, dobročinnosť, talent a vytrvalosť. Dievčatá z celého sveta si počas mesačného pobytu na Miss World zmerajú sily v športovej a talentovej disciplíne, predstavia svoje charitatívne zameranie, mediálnu podporu krajiny, ale aj tvorbu domácich módnych dizajnérov.

Dôležitou súčasťou súťaže je aj predstavenie národných krojov, národného tanca a slávnostný medzinárodný charitatívny večer. Na ten Miss Slovensko 2015 Lujza Straková povezie unikátny dar. Pozlátený tombakový set limitovanej edície medailí s názvom Pápeži v dejinách, ktorých autorkou je akademická sochárka Ľudmila Cvengrošová.

Lujza si na finále oblečie šaty od módnej dizajnérky Viery Futákovej, ktorá Lujzu zásobila aj ďalšími na mieru šitými modelmi. ,,S Vierkou Futákovou spolupracujeme už dlhšiu dobu a cítim sa v jej modeloch veľmi prirodzene, žensky. Spolupracovali sme pri celkovom nápade, ale dala som si aj poradiť. Najmä čo sa týka farby týchto šiat, “ dodala Lujza Straková.

 

Slovensko bude mať tento rok zastúpenie aj na Miss Supranational. Reprezentovať nás bude tohtoročná druhá Vicemiss Slovensko Petra Denková. Siedmy ročník medzinárodnej súťaže krásy Miss Supranational sa bude konať v Poľsku a má na nej zastúpenie 80 štátov sveta.

Petra do Poľska odchádza už v nedeľu 15. novembra a počas svojho pobytu precestuje spolu s ďalšími delegátkami rôzne miesta krajiny. Samotné finále bude 4. decembra v poľskom kúpeľnom meste Krynica-Zdrój.

O garderóbu našej Vicemiss sa postaral módny dizajnér Michael Kováčik, ktorého modely mali oblečené aj tohtoročné finalistky súťaže Miss Slovensko. ,,Veľmi dobre sa v nich cítim a verím, že tak, ako mi priniesli šťastie na Miss Slovensko, prinesú mi šťastie aj počas Miss Supranational. Okrem toho si na finále beriem aj dlhé červené šaty, ktoré sú pre každú súťažiacu povinné. Tie som si navrhla sama spolu s dizajnérkou Martou Šulekovou,“ prezradila Denková. 

Obom dievčatám držíme palce. Veríme, že Slovensko budú reprezentovať najlepšie ako vedia a domov sa vrátia s ďalším titulom!

Viac fotografií oboch dievčat priamo z fittingu najdete v galérii pod článkom!

Dušan Marko, Foto: Ludovit Vaniher

- - Inzercia - -