Dnes je utorok, 25.február 2020, meniny má: Frederik, Frederika
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Generálne čistenie Námestia slobody

apríl 11, 2011 - 12:06
Radlice na zhŕňanie snehu, sypače a ďalšie mechanizmy, ktoré brázdili staromestské ulice počas zimy, sa odobrali na odpočinok. Staromestská samospráva už 11. marca zrušila zimnú pohotovosť na svojom území. Udržiavanie 72 km ciest ale aj chodníkov, schodov, námestí a ďalších verejných priestranstiev ju vyšlo na vyše 330-tisíc eur. V tejto sume je zarátaných aj do tisíc ton soli, ktorú dodávateľská firma použila na posyp.
„V predvolebnej kampani som mala slogan „Čisté ulice, čisté ruky“ a tento sľub napĺňam od môjho nástupu do funkcie. Do mesiaca sa celé Staré Mesto zbaví posledných pozostatkov zimy,“ vyhlásila starostka mestskej časti Tatiana Rosová 15. marca na Námestí slobody. Práve na tomto mieste spoločnosť Vepos, zmluvný partner samosprávy starajúci sa o čistotu ciest, chodníkov a zelených plôch, v tento deň demonštroval spôsob údržby celého Starého Mesta. Ľuďmi v oranžových vestách sa námestie len tak hemžilo, vysávače, zametače a iné stroje kmitali.
„Jarné upratovanie sme začali tradične na Hviezdoslavovom námestí, odtiaľ pokračujeme hviezdicovým spôsobom až po hranice so susednými mestskými časťami. Už sme stihli ostrihať všetky kríky, v nasledujúcich dňoch sa sústredíme aj na vyhrabávanie trávnikov, úpravu záhrad, parkov, detských ihrísk a ďalších verejných plôch v správe Starého Mesta,,“ povedal Ivan Šátek z dodávateľskej firmy VEPOS, s. r. o., Bratislava.
Pomôcť s jarným upratovaním môžu aj občania. Niektorí sa už pustili do úpravy predzáhradiek pred svojimi domami.

Autor: Alena Kopřivová
Foto: autorka

- - Inzercia - -