Dnes je štvrtok, 18.apríl 2019, meniny má: Valér
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Aký je pohľad čitateľov na biele Slovensko?

február 02, 2015 - 12:52
Piatková snehová kalamita potrápila množstvo slovenských miest, cestárov, vodičov i chodcov. Škody sa pomaly odstraňujú a ľudia, najmä tí najmenší, sa tešia zo snehovej nádielky.

Všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území Slovenska sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Vo vyššie položených miestach je na cestách nižších tried čerstvý, kašovitý a tiež utlačený sneh v hrúbke 1 - 5 cm, miestami až do hrúbky 15 cm. Vodiči by preto aj teraz mali dbať na bezpečnosť.

V nebezpečenstve sú aj chodci. Sneh, ktorý sa neroztopil a mestá ho nestihli odhádzať, vytvoril súvislú ľadovú vrstvu na mnohých chodníkoch.

Na horách sú ideálne podmienky na lyžovanie. Lyžiarske strediská hlásia od 30 centimetrov v Podbrezinách až po 105 centrimetrov na Štrbskom Plese. V priemere je však v každom stredisku 50 - 60 centrimetrov snehu.

Naši najmenší sa tešia zo stavania snehuliakov rôznych veľkostí aj tvarov. Fantázii sa medze nekladú a studení kamaráti vám navyše môžu priniesť výhru - Ručný vysávač značky HYUNDAI. Viac sa dozviete v súťaži so Ženským webom!

RED
Foto: SITA, Facebook Ženský web

- - Inzercia - -