Dnes je pondelok, 18.november 2019, meniny má: Eugen
Čas čítania
8 minutes
Zatiaľ prečítané

Udalosti a mená, ktoré rezonovali v roku 2010

január 04, 2011 - 15:05
Každý rok má svoje nezabudnuteľné okamihy, na ktoré sa oplatí zaspomínať. STAR vám prináša prehľad tých najvýraznejších počas posledných dvanástich mesiacov.

Nora prevalcovala Adelu
Kdekto by si myslel, že časy najväčšej slávy Nory Mojsejovej (52) sa skončili spolu s tolkšou Čo na to Mojsejovci, ktorú mala s manželom Braňom (42) v roku 2007. No vrcholný okamih Norinej kariéry v šoubiznise (aspoň doterajšej) na ňu čakal až v tomto roku, keď prevalcovala zo slovenských hviezd práve tú najžiarivejšiu – Adelu Banášovú (30)! A ako podnikateľka z Pereša nezabudla zdôrazniť – jej komentár k relácii Kapor na torte, z ktorej odstúpila hneď po prvom kole, mal reprízu, zatiaľ čo Adela show premiéru. Napriek tomu si viac divákov pozrelo Norin monológ poprepletaný kvetnatým slovníkom než našu najúspešnejšiu moderátorku.

Najúspešnejšia mediálna rodina
Tak týmto titulom sa za uplynulý rok môže rozhodne pochváliť rodina Heribanovcov bez toho, aby im ktokoľvek čo i len z diaľky šliapal na päty. Zrejme najznámejšia z rodiny, Alena Heribanová (55), oslnila krátko pred svojimi päťdesiatymi piatymi narodeninami z titulky STAR-u, kde odhalila svoje stále krásne nohy. Okrem vlastnej tolkšou Anjeli strážni moderovala spoločne s Martinom Nikodýmom (39) Moju naj knihu a množstvo menších či väčších podujatí, z ktorých rozhodne stojí za zmienku napríklad finálny koncert operného speváka Ramona Vargasa v rámci festivalu Viva Musica. Popri tom všetkom stihla energická brunetka zorganizovať niekoľko svojich dámskych klubov Herial, na ktorých väčšinou nechýbali ani jej dcéry Tamara (25) a Bapsi (20). Jej manžel Jozef (57) vydal ďalší román – Ružový trojuholník, ktorého krst sa, samozrejme, nezaobišiel bez hojného počtu médií a celebrít. A zakrátko ho nasledovala staršia dcéra Tami, ktorá uvádzala do života svoju knižnú prvotinu – Predavačky bublín. Úspešný predaj jej dielka však nie je jediným dôvodom, prečo má koncom roka dôvod na radosť – moderuje tiež reláciu na STV Zmenáreň a len minulý mesiac sa stala novou tvárou a zároveň hovorkyňou Miss Slovensko. Gratulujeme!

Kleopatra z Turca
Z farmy odišla síce Martina (31) ako prvá, no napriek tomu si zo všetkých účastníkov reality šou Farmár hľadá ženu získala najväčšiu fanúšikovskú základňu, ktorá aj po mesiaci vysielania neustále rastie. Hneď v úvodnom diele zaujala špecifickým líčením, o ktorom neskôr prezradila, že tento štýl si zachováva asi od svojich trinástich rokov. Nezaostával ani jej svojský styling, ktorý naplno predviedla až na usadlosti farmára Mariána (31), kde sa stíhala prezliecť niekoľkokrát denne. Okrem krikľavých tieňov, flitrovaných topov a ponožiek v šľapkách a lodičkách zaujala vulgárnym slovníkom, z ktorého by sa mala čo učiť aj Nora Mojsejová. Účel však svätí prostriedky a Martina je zrejme jediná účastníčka reality šou na svete, minimálne však na Slovensku, ktorá sa po vyradení opäť vrátila do hry.

Darin tragický rok

Nesmierne ťažký rok svojho života má za sebou Dara Rolins (37). Až do leta to vyzeralo, že v jej živote všetko ide hladko. Porotcovala v prvej Česko-Slovenskej SuperStar, neustále sa na ňu hrnuli ponuky na vystúpenia a popritom sa pripravovala na otvorenie svojho vysnívaného obchodu s nábytkom. Prelom nastal v júli, keď pri dopravnej nehode zahynul český dôchodca a začalo sa vyšetrovanie, či Dara zavinila jeho smrť. Po tejto udalosti sa stiahla, a dokonca zrušila plánované nahrávanie albumu. Na jeseň to vyzeralo, že veci sa harmonizujú, keď na otvorenie jej nábytkárstva dorazili spoločne s partnerom Matějom Homolom (37) ako najväčší zaľúbenci, a dokonca padli slová o možnej svadbe. Pár dní nato bolo pozastavené trestné stíhanie voči nej a zdalo sa, že všetky chmáry zmizli. No nie nadlho. Snáď najväčšou ranou bolo pre plavovlásku, keď český týždenník prichytil jej priateľa pri nevere, keď ona len deň predtým v rozhovoroch básnila o ich dokonalom vzťahu. Ponížená speváčka zrušila všetky plánované vystúpenia a zmizla do USA.

Boj talentov a paradoxne najväčší úspech mal Kapor na torte a Farmár
Po lete plnom príprav sa rozbehol snáď najväčší súboj súkromných televízií na našom území, aký si kto pamätá. Markíza spojila svoje sily s Novou a stvorili Talentmaniu, ktorú postavili proti TV JOJ s Primou a ich licencovanej šou Česko Slovensko má talent. Paradoxne, megalomanské projekty, ktoré mali byť hitmi sezóny, nijako neohúrili a trhákmi sa stala najprv reality šou o varení Kapor na torte, kde účinkovali známe tváre z oboch krajín, a momentálne Slováci venujú najväčšiu pozornosť opäť JOJ-ke, kde ženy každý piatok bojujú o svojich farmárov. Zdá sa, že minimálne TV JOJ a Prima sa z jesenného chaosu, keď nikto netušil, ktorá šou je ktorá a diváci sa rozčuľovali, že na všetkých kanáloch beží vlastne ten istý program, poučili. Rovnaký zmätok nás mal totiž po Novom roku očakávať so Superstar a ďalším licencovaným formátom – X Factor. Ten však spomínané dve stanice dočasne stiahli a odložili pre príhodnejšiu chvíľu. Vďaka im za to!

Koniec Dary a Adely

Záver tohto roka priniesol ďalšie prekvapenie. Hoci Adela Banášová (30) už niekoľkokrát tvrdila, že so Superstar končí, napokon vždy ponuku prijala. Tentoraz to však vážne zabalila a jej miesto zabrala speváčka Tina (27), ktorá bude mať zároveň podporu v porote, pretože do nej zasadne aj jej kamarát Rytmus (33). V porote nastali tiež ďalšie zmeny. Speváčky Marta Jandová (36) a Dara Rolins (37), ktoré porotcovali v prvej Česko-Slovenskej SuperStar, totiž prijali ponuku konkurencie účinkovať v X Factore. Na ich miesta prišli mladučká Češka Ewa Farná (17) a Gábina Osvaldová (57), českému publiku dobre známa z prvých sérií tejto súťaže.


Pád jednej hviezdy
Vlani sa Diana (40) rozlúčila so svojím dlhoročným partnerom Jurajom Mokrým (33) a zdá sa, že tentoraz sa bude musieť rozlúčiť s označením „áčková celebrita“. Ešte pred pár mesiacmi patrila medzi najobľúbenejšie tváre nielen JOJ-ky, ale slovenského šoubiznisu vôbec. No zdá sa, že v poslednom čase sa jej šťastena obracia chrbtom. Naposledy jej hviezda zažiarila v tanečnej súťaží Showdance, kde však napokon zvíťazila jej kolegyňa Zuzana Mauréry (42) a urazená Mórová chrlila v médiách jed a vzápätí sa stiahla. A keď nedávno istý internetový server vyhlásil hlasovanie, ktorú postavu by diváci vyhodili zo seriálu Panelák, Diana jednoznačne zvíťazila. Diana má šancu, že jej hviezda sa opäť trochu rozžiari, keď sa po Novom roku dostane do kín film Tigre tu nie sú šťastné, kde hrala, no či tomu tak bude, ukáže až budúcnosť.

Bojovníčka Iveta
Po dvoch rokoch trápenia s manažérom a manželom v jednej osobe si speváčka povedala dosť a milého Jirku Pomeje (46) definitívne vykopla. Hoci novinári ani verejnosť nie sú tak úplne presvedčení o čistých úmysloch jej skvelého nového tímu na čele so spevákom Jarkom Šimkom (36), ktorého hviezda zažiarila len na krátku chvíľu začiatkom milénia, zmena jej prospela. Iveta Bartošová (44) nahrala po siedmich rokoch nový album a po jednom nevydarenom záťahu, kde si spravila hanbu, keď opitá vystúpila, absolvovala krst nového videoklipu k piesni Děkuji vám, andělové triezva.
Päť rokov sme STAR!
Druhého októbra uplynulo presne päť rokov, odkedy sa na stánkoch objavilo prvé vydanie vášho obľúbeného STAR-u! Pri tejto príležitosti sa zišli známe i menej známe tváre spoločne s redakciou, ktorá ho pre vás týždeň čo týždeň pripravuje, a oslávili to v luxusnom Le Club by Medusa. Zaspievať nám prišli Funkiez, Robo Opatovský (30) s Monikou Bagárovou (16) aj Rytmus (33) s Tinou (27)!

Let´s Dance nám prinieslo novú celebritu
Štvrtá séria markizáckej súťaže pomohla naštartovať kariéru speváčke Patrícii Vittekovej (31), ktorá sa dovtedy predovšetkým starala o deti, ktoré má s manželom, futbalistom Robom Vittekom (28). Plavovláska, ktorá bola predtým známejšia skôr ako žena športovca než vďaka svojej hudbe, túto príležitosť dobre využila a Slovákov zaujala. Len minulý mesiac krstila svoj album Proof za hojnej účasti ľudí z brandže aj novinárov. Dokonca sa šepkalo, že na Slávikovi mala šancu získať titul Objav roka.

 


Stal sa z neho riadny chlap
Kedysi krehký Paviel Rochnyak (25), ktorý bol neraz terčom narážok na jeho výrazne metrosexuálny až zženštilý vzhľad, nedal na reči, začal chodiť do posilňovne a premenil sa na pekne urasteného svalnatého mládenca. „Ja som muž a presne takto chcem aj vyzerať,“ vyjadril sa kaderník spokojný sám so sebou.

 

 

 


Historický úspech slovenského futbalu
Jeden z najvýraznejších úspechov tohto roku jednoznačne slávila slovenská futbalová reprezentácia, ktorá sa prebojovala až do Juhoafrickej republiky na majstrovstvá sveta. Zrejme najväčšiu radosť svojim fanúšikom spravili, keď porazili Talianov – štvornásobných majstrov sveta 3:2. Náš tím opúšťal šampionát z osemfinále, kde nás zdolali Holanďania. Ďakujeme za skvelú prácu!

Veľké zlievanie českého a slovenského šoubiznisu

Po rokoch oddelených a len letmo sa ovplyvňujúcich scén nastal veľký zvrat. Český a slovenský šoubiznis sa takpovediac zliali a vytvorili veľký prienik. Výrazne tomu napomohla spoločná Superstar a súboj talentových súťaží to už len doklepol.


Mokrý ma nový job
Ešte minulý rok patril k najväčším hviezdam, keď náhle začala jeho kariéra upadať. Tento rok sa postupne vytratil z očí verejnosti, záujem o neho poklesol, následne sa stratil aj z tituliek novín a časopisov a lukratívne ponuky, ktoré sa mu predtým sypali, sa zamerali iným smerom. Jeho kariéra zabávača sa však neskončila úplne. Star zistil, že Juraj Mokrý (33) pre zmenu zabáva ľudí vystúpeniami v nočných podnikoch.

Hablovičová sa stiahla do zákulisia šoubiznisu
Po piatich rokoch sa Lucia Hablovičová (31) rozhodla stiahnuť do ústrania a odstúpila z funkcie riaditeľky Miss Slovensko. „Dostala som pocit, že to množstvo energie, času a úsilia, ktoré som venovala tomuto projektu, by som mohla venovať niečomu inému, kde by v budúcnosti za mnou mohol byť viditeľnejší výsledok," objasnila svoje rozhodnutie tmavovláska, ktorá založila občianske združenie Svetluška. To má za cieľ pomáhať malým deťom a starším ľuďom. Venovať sa inej práci.  

 


Rytmus a Tina ovládli éter a hudobnú scénu
Hoci si ani jeden z nich neodniesol ocenenie z hudobnej ankety Slávik, nemusia ľutovať. Ich spoločný duet Príbeh ovládol na niekoľko mesiacov celé Slovensko a vzápätí aj susednú Českú republiku a stal sa najhranejšou skladbou. Ďalším úspechom bol raperov premyslený videoklip k pesnička Zlatokopky, ktorá ovláda éter momentálne. Niet pochýb o tom, že Rytmus (33) aj Tina (27) sú miláčikmi národa. To si očividne dobre uvedomujú aj v televízii Markíza, ktorá ich prizvala k ďalšej sérii Superstar.

Rok tridsiatnikov

Tento rok oslávilo tridsiate narodeniny hneď niekoľko osobností. Spomeňme aspoň tie najznámejšie – moderátorka Adela Banášová, modelka Andrea Verešová, speváci Peter Cmorík a Lucie Vondráčková, herec Juraj Hrčka, ale aj náš šéfredaktor Rado Brhlík. Gratulujeme a prajeme, aby ďalšie dekády ich života boli ešte úspešnejšie ako tá prvá!

 

 

 

Erika odhodila legíny
Hoci ešte donedávna patrili lesklé legíny neodmysliteľne k moderátorke Smotánky, na jar ich náhle odhodila a začala sa objavovať v kratučkých kraťasoch a šatočkách. Za zmenou jej šatníka bol úbytok na hmotnosti, Erike Judínyovej (37) sa totiž podarilo schudnúť celých šesť kíl. „Celulitída tam nebola nikdy. Ale tukové vankúšiky tam boli, tak sme ich schovávali pod latexovými legínami,“ doplnil jej stylista.

 

 

 

 

Autor: MÁRIA ŠIDLOVÁ
Foto: TV Joj, TV Markíza, Daka, Tige

- - Inzercia - -