Dnes je sobota, 24.august 2019, meniny má: Bartolomej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Súťaž (UKONČENÁ): Vyhrajte lístky na Vianočný koncert Miroslava Dvorského

november 03, 2014 - 20:09
Zapojte sa do súťaže a vyhrajte vstupenky na Vianočný koncert Miroslava Dvorského, ktorý sa uskutoční 3. 12. 2014. Stačí ak si prečítate jeho životopis a odpoviete na jednoduchú otázku.
Spev študoval na bratislavskom Konzervatóriu a na VŠMU v Bratislave. Počas štúdia absolvoval interpretačný kurz v milánskej La Scale u Luciana Silvestriho. Jeho úspešná kariéra sa začala v roku 1983 v Opere SND, kde debutoval v postave Nemorina v Donizettiho Nápoji lásky. 
 
Roku 1986 sa stal sólistom Opery SND. Je víťazom viacerých medzinárodných súťaží. Už niekoľko rokov patrí k medzinárodnej speváckej elite a spieval na všetkých popredných európskych a svetových scénach, medziiným v milánskej La Scale, v londýnskej Covent Garden, parížskej Opéra National, vo Viedenskej štátnej opere, v Maggio Musicale Fiorentino, Deutsche Oper Berlin, Teatro Comunale di Bologna, Teatro Regio di Torino, Teatro Carlo Felice,  Canadian Opera Company, Opéra de Marseille, Municipal Theater of Santiago, Palau de les Arts Reina Sofía v španielskej Valencii, San Francisco Opera, New National Theatre Tokyo.
 
K jeho profilovým postavám patrí Rodolfo v Pucciniho Bohéme, Alfredo vo Verdiho Traviate, Princ v Dvořákovej Rusalke, Jeník v Smetanovej Predanej neveste, Lenskij v Čajkovského Eugenovi Oneginovi či Faust v Gounodovej opere Faust a Margaréta. Je vítaným hosťom operných scén tiež ako Gabriel von Eisenstein v Straussovom Netopierovi, Cavaradossi v Pucciniho opere Tosca, Jeník v Smetanovej Predanej neveste, Laca Klemeň v Janáčkovej Jenufe, aj ako Albert Gregor v Janáčkej Veci Makropulos. V poslednom období obohatil svoj repertoár o titulnú rolu Lohengrina v rovnomennej Wagnerovej opere, o Hermana v Čajkovského Pikovej dáme a najnovšie o Radamesa vo Verdiho Aide.
 
Zapojte sa do súťaže a vyhrajte 5×2 vstupenky na Vianočný koncert Miroslava Dvorského, ktorý sa bude konať 3. 12. 2014. Stačí odpovedať na jednoduchú otázku! Súťaž trvá do 17. 11. 2014. 
 
Zdroj: red
Foto: Facebook, SITA

- - Inzercia - -