Dnes je nedeľa, 17.január 2021, meniny má: Nataša
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Predsedníctvo Slovenska v Rade Európy je príležitosťou pre študentov

máj 13, 2016 - 08:41
Predsedníctvo v Rade Európy dáva príležitosť širokému okruhu ľudí rôznych zameraní ako pomôcť, realizovať sa a nadobudnúť cenné skúsenosti. Aj preto pre študentov vyznieva veľmi atraktívne možnosť byť priamo v dianí a pomôcť tak pri celkovej organizácii.
Foto: 
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky

Jednou z dôležitých úloh predsedníctva je zabezpečenie organizačnej a logistickej podpory zahraničných delegácií počas ich návštevy Slovenska. Príležitosť podieľať sa na predsedníctve preto dostalo 91 liaison officerov, ktorí sa k organizačnému tímu pridali 5. mája 2016.
 
Okrem sprevádzania delegácií budú tzv. styční dôstojníci vypomáhať v tlačovom centre a v informačnom stánku na viedenskom letisku Schwecha. Ich hlavnou úlohou je zabezpečiť takmer 600 delegáciám komplexný servis počas celej ich návštevy, vrátane uvítania na letisku či dodržiavania časového harmonogramu.
 
Všetci sú študentmi vysokých škôl, najmä s humanitným zameraním, ako sú medzinárodné vzťahy, jazyky či právo. Práca styčného dôstojníka je skvelou skúsenosťou pre ich budúcu kariéru. Keďže budú plniť náročné úlohy, musia prejsť školeniami, kde sa bližšie oboznámia s diplomatickým protokolom, etiketou a zlepšia si komunikačné zručnosti.

- - Inzercia - -