Dnes je nedeľa, 17.január 2021, meniny má: Nataša
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Študenti Súkromného slovanského gymnázia aktívni na medzinárodnej úrovni

máj 20, 2016 - 08:16
Prostredníctvom Európskeho parlamentu pre mladých (European Youth Parliament = EYP) môžu aj mladí ľudia vyjadriť svoj názor na témy týkajúce sa európskej politiky a problematiky. Tí sa tak učia nielen prísť s vlastnými názormi, ale aj viesť dialóg, argumentovať a prijímať názory iných. Súčasťou tohto parlamentu je popri ďalších 38 krajinách aj Slovensko.
Foto: 

Po marcovom stretnutí mládeže z celého Slovenska v Častej Papierničke boli vybraní študenti, ktorí majú reprezentovať Slovensko v rámci EYP na medzinárodných stretnutiach. Z vybraných reprezentantov je ich až sedem z bratislavského Súkromného slovanského gymnázia. Tam sa pod vedením p. Kataríny Dubravickej venujú, okrem iného, aj štúdiu diplomacie.

Tento týždeň prvý z nich, Adam Červeň, spolu s ďalšími tromi Slovákmi, odcestovali reprezentovať našu krajinu do susedného Rakúska. Tam už stihli spoznať množstvo nových ľudí a kamarátov, napr. z Kazachstanu, Azerbajdžanu, Mongolska, Čiernej Hory, Islandu, či susedných Čiech.

Účastníci zatiaľ absolvovali teambuilding a dnes sa už jednotlivé zostavené delegácie začali venovať zadaných témam. Delegácia, ktorej súčasťou je aj Adam, má za úlohu spracovať témy: „Ako začleniť Rómov do spoločnosti“ a „Ako bojovať proti diskriminácii Rómov miestnymi vládami“. Ďalšie delegácie sa venujú imigrantom, obrane EU, Schengenu a pod. Je teda vidieť, že ide o skutočne aktuálne problémy, ktorými sa zaoberajú aj európski politici.

Adam je síce spomedzi všetkých tamojších účastníkov najmladší, to však nič nemení na jeho šikovnosti. A čo my vieme? Možno práve títo mladí ľudia prídu s nápadom, ktorý by vyriešil aspoň niektorý zo spomínaných problémov.

 

- - Inzercia - -