Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Prvé sedmorčatá na svete ukončili strednú školu

máj 24, 2016 - 11:13
Prvé sedmorčatá na svete, ktoré zostali nažive, ukončili strednú školu v americkom štáte Iowa, kde žijú od narodenia. Štyria chlapci a tri dievčatá - Alex, Brandon, Joel, Kelsey, Kenny, Natalie a Nathan McCaugheyovci - absolvovali v nedeľu slávnostné prevzatie diplomov o ukončení štúdia na strednej škole v meste Carlisle pred zrakmi rodičov a návštevníkov spoločne so svojimi spolužiakmi.
Foto: 
SITA

Sedmorčatá sa narodili 19. novembra 1997 s pôrodnou hmotnosťou od 1,048 do 1,474 kilogramu. Ich matka predtým užívala lieky na plodnosť. Televízia KCCI v Des Moines oznámila, že sedmorčatá sa po strednej škole vydajú každé svojou cestou.

Dve z nich plánujú študovať na Hannibal-LaGrange University v Missouri, ktorá ponúkla všetkým siedmim bezplatné vzdelanie, Brandon sa chystá do armády, Kenny vidí svoju budúcnosť v stavebnom priemysle a Kelsey chce urobiť kariéru v hudbe. 

Ich rodičia Kenny a Bobbi si nemyslia, že ich bude v dohľadnom čase trápiť syndróm prázdneho hniezda, ale sú zvedaví, kam sa ich deti vyberú. "Myslím si, že to ešte zopár rokov počká," povedala vlani na jeseň mama sedmorčiat, ktoré majú ešte staršiu sestru.

 

- - Inzercia - -