Dnes je pondelok, 18.január 2021, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Celoslovenský odborný seminár v Primaciálnom paláci

máj 30, 2016 - 07:24
Seminár bol určený pre pracovníkov oddelenia sociálnych vecí krajských miest, mestských častí hlavného mesta, zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti hlavného mesta a Magistrátu hl. mesta SR.
Foto: 

V súvislosti so sociálnou politikou hlavného mesta chcem upozorniť na skutočnosť, že na Bratislavu ako obec prešlo v posledných rokoch veľa prenesených, ako aj originálnych kompetencií. Tento prechod sa však uskutočnil bez ekonomického krytia, a preto pred nami stála zásadná úloha – vyriešiť finančné, personálne a materiálne prekážky tak, aby boli zabezpečené všetky potrebné a žiaduce sociálne služby na území nášho mesta,“ povedala na úvod námestníčka primátora Iveta Plšeková. 

Seminár bol zameraný najmä na aktuálne zmeny v oblasti zákona o sociálnych službách a následne "veľkej" novely zákona, o aktuálnom stave na prácach pri tvorbe noviel, a v neposlednom rade aj na informácie týkajúce sa zmien, ktoré novelizované zákony v praxi prinesú.

 Prvá časť bola zameraná na pripravované zmeny v sociálnych službách. Išlo najmä o informácie o pripravovaných zmenách v príslušnom zákone, o prípravách "malej" novely zákona a následne "veľkej" novely zákona, o aktuálnom stave na prácach pri tvorbe noviel, a v neposlednom rade aj na informácie týkajúce sa zmien, ktoré novelizované zákony v praxi prinesú.

Zameranie predášky v druhej časti sa sústredilo na výkon súdneho rozhodnutia v praxi, kde sa poukazovalo na skutočnosť, že ide o zákonnú úlohu aj pre pracovníkov obcí.

 

- - Inzercia - -