Dnes je štvrtok, 28.január 2021, meniny má: Alfonz
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Po Štúrovej ulici opäť jazdia električky

jún 16, 2016 - 06:37
Električkové linky č. 1, 4 a 6 po otvorení trate na Štúrovej ulici premávajú opäť po svojich pôvodných trasách, obnovená je aj premávka linky č. 7. Dnešným dňom bola zrušená náhradná autobusová doprava na linke č. X13, ktorá v čase výluky na Štúrovej nahrádzala električku z Hlavnej stanice Bratislava
Foto: 

Na zrekonštruovanú Štúrovu ulicu v Bratislave sa po takmer dva a pol roku opäť vrátili električky. Kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť v pondelok a dnes už električky jazdia po Štúrovej ulici. Po otvorení trate jazdia električky 1, 4 a 6 po svojich pôvodných trasách, obnovená je aj premávka električkovej linky č. 7. Cez Šafárikovo námestie oddnes už nejazdí náhradná autobusová linka X13, ktorá počas výluky na Štúrovej ulici nahrádzala električku z Hlavnej stanice. O spustení premávky električiek po Štúrovej ulici dnes na brífingu informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Primátor Nesrovnal dnes pripomenul, že električky pustili na vynovenú trať na Štúrovej ulici po dvoch dňoch od nadobudnutia právoplatnosti kolaudačného rozhodnutia. "Nečakali sme na tie lehoty, počas ktorých sa upravujú grafikony. Električka dnes už jazdí a sú aj nové grafikony," povedal primátor Nesrovnal potom, čo sa na Šafárikovo námestie priviezol električkou. Po spustení prevádzky električkovej trate na Štúrovej ulici bola zrušená náhradná autobusová doprava na linke X13, ktorá v čase výluky nahrádzala električkovú linku č. 1 premávajúcu z Hlavnej stanice na Šafárikovo námestie. Po Štúrovej ulici a cez Šafárikovo námestie tak opäť jazdia električkové linky 1, 4, 6 a 7. Linka č. 1 premáva z Hlavnej stanice cez Starohorskú, Radlinského, Obchodnú, Námestie SNP, Jesenského, Mostovú, Námestie Ľ. Štúra, Vajanského nábrežie, Šafárikovo námestie, Štúrovu a cez Námestie SNP, Obchodnú, Radlinského a Starohorskú späť k Hlavnej stanici. Linka č. 4 jazdí z Dúbravky cez Karlovu Ves, Nábrežie arm. gen. L. Svobodu, Most SNP, Vajanského nábrežie, Šafárikovo námestie, Štúrovu, Špitálsku, Krížnu, Trnavské mýto, Vajnorskú na Zlaté piesky. Linka č. 6 premáva z Karlovej Vsi cez Nábrežie arm. gen. L. Svobodu popri Moste SNP, cez Vajanského nábrežie, Šafárikovo námestie, po Štúrovej, Jesenského, Námestí Ľ. Štúra a popri Moste SNP do Karlovej Vsi. Obnovená je opäť aj premávka linky č. 7, ktorá premáva po ŽSR Vinohrady a počas rannej dopravnej špičky až do Rače. 

Na jazdu električkou cez zrekonštruovaný Starý most do Petržalky si však ľudia musia počkať ešte do leta. Trať cez Starý most otvoria pravdepodobne až začiatkom júla. Stav električkovej trate boli zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý stavbu kolauduje, skontrolovať ešte 26. mája. Žiadne závažné technické chyby nenašli, no k vydaniu povolenia na skúšobnú prevádzku trate chýbajú ešte niektoré doklady a stanoviská. Brehy Dunaja by potom mala spájať linka č. 1 z Hlavnej stanice Bratislava do Petržalky a linka č. 3 jazdiaca do Rače. Zatiaľ sa môžu ľudia po vynovenom Starom moste prejsť pešo či previezť na bicykli. Lávka na zrekonštruovanom most je otvorená od 19. mája. 

 

- - Inzercia - -