Dnes je utorok, 24.november 2020, meniny má: Emília
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Hra Pokémon Go: Fenomén, ktorému podľahli všetky generácie

júl 22, 2016 - 13:04
Kvôli hre Pokémon Go dávajú ľudia výpovede v práci, len aby sa mohli naplno venovať hľadaniu virtuálnych zvieratiek. Davy nadšencov vo veľkomestách doslova šalejú, len kvôli tomu, že sa v ich blízkosti objavil vzácny pokémon. Množstvo pozitívnych reakcii strieda ešte väčšie negatívnych. Čo sa skrýva za úspechom tohto nového svetového fenoménu?

Spomínate si na japonskú animovanú rozprávku Pokémoni? Nová hra na jej motívy vás zavedie naspäť do detských čias. Už vtedy sa však objavovali kritické ohlasy vyvolané najmä nevoľou rodičov a odborníkov, ktorým sa nepáčila príliš pestrá grafika a prezentované náznaky násilia. Keď minulý rok vývojári herného gigantu ohlásili spustenie mobilnej hry Pokémon Go, nikto jej nedával ani najmenšiu šancu.

Potešilo sa jedine pár skalných fanúšikov dávno zabudnutej rozprávky. Týždeň po spustení, pokémoni opäť uchvátili celý svet! Hru si do svojich smartfónov stiahlo viac než milión ľudí. Prekvapilo nás aj to, že nielen deti a tínedžeri podľahli masovému ošiaľu. Veľkú základňu fanúšikov tvoria pracujúci dospelí ľudia, ktorí pri hraní nepoznajú žiadne zábrany...

O čo ide v tejto hre?

Hlavným cieľom je „pochytať“ čo najviac virtuálnych pokémonov. Potom ich cvičíte a bojujete s nimi proti iným hráčom. Známe postavičky musíte hľadať vonku v reálnom svete. Ak chcete nájsť vodného pokémona, prechádzajte sa v blízkosti rieky, v  kroví zase môžete objaviť lesnú príšerku. Natrafíte na nich skutočne kdekoľvek. Ak pokémona nájdete, objaví sa vám na obrazovke mobilu, vtedy nadobúdate pocit virtuálnej reality. 

V tejto hre neexistuje koniec, rovnako nemá víťazov ani porazených. Ide len o to, aby ste mali čo najvyššie herné skóre. Možno aj preto je pre hráčov tak príťažlivou. Veľkou výhodou je, že sa dá stiahnuť zadarmo. Má to však niekoľko háčikov. Platíte až vtedy, keď chcete v hre ďalej napredovať. Nezabúdajte na to, že hraním hry sa vám sťahuje 20 MB dát za hodinu.

Skryté nebezpečenstvo

Ak chcete chytať Pokémonov musíte mať na mobile zapnuté zobrazovanie vašej aktuálnej polohy. Tým pádom vás šikovnejší programátori môžu kdekoľvek vystopovať. Tínedžerov vo veku 16 až 18 rokov pomocou hry zlákali na miesto, kde ich so zbraňou v ruke okradla partia lupičov. Kuriózne nešťastie sa stalo aj mladej 19-ročnej Američanke, ktorá pri hľadaní objavila mŕtvolu muža. Hra už má aj svoju prvú obeť. A to je spustená len necelé dva týždne!

Iba 18- ročný Jesron Lopez de Leon z Guatemaly a jeho bratranec Daniel sa vkradli na cudzí pozemok, aby si uchmatli vzácneho pokémona. Majiteľ začal po mladíkoch okamžite strieľať. Jerson umrel na mieste a Leon bol prevezený vo vážnom stave do nemocnice. Táto zbytočná smrť otriasla celým svetom a je výstrahou, aby sa už podobné nešťastie nikdy nestalo. 

Ľudia šalejú pri hraní Pokémon Go:

Pokemon Go players go mad as rare Pokemon appears in US park

Autor: 
Youtube

Viac sa dočítate v ďalšom vydaní SLOVENKY

- - Inzercia - -