Dnes je štvrtok, 28.január 2021, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Po Mostovej a Jesenského od stredy opäť pôjdu električky

júl 25, 2016 - 13:22
Po Mostovej a Jesenského ulici v Bratislave budú od stredy 27. júla opäť premávať električky. O ukončení dočasnej výluky električiek číslo 4, 6, a 8 informuje Dopravný podnik Bratislava na svojej oficiálnej internetovej stránke. Dopravu v Bratislave obmedzuje predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie.
Foto: 

Linka číslo 4 pôjde do Dúbravky cez Jesenského, Mostovú, na Námestie Ľudovíta Štúra a Rázusovo nábrežie. Električka číslo 6 pôjde po okružnej z Karlovej Vsi, pokračovať budú zastávky Karloveská, Botanická, Nábr. arm. gen. L. Svobodu, Rázusovo nábr., Vajanského nábr., Šafárikovo námestie, Štúrova, Jesenského, Mostová, Nám. Ľ. Štúra, Rázusovo nábr., Nábr. arm. gen. L. Svobodu, Botanická, Karloveská a opäť Karlova Ves. Okružnou trasou pôjde aj ružinovská linka číslo 8. Z Ružinova pôjde zastávkami Ružinovská, Záhradnícka, Miletičova, Trnavské mýto, Krížna, Vazovova, Blumentál, Radlinského, Obchodná, Námestie SNP, Jesenského, Mostová, Námestie Ľudovíta Štúra, Vajanského nábr., Šafárikovo námestie, Štúrova.

Trasa pokračuje zastávkami Námestie SNP, Obchodná, Radlinského, Blumentál, Vazovova, Krížna, Trnavské mýto, Miletičova, Záhradnícka, Ružinovská a svoju trasu ukončí električka tam, kde ju aj začala. Na zastávke bratislavskej mestskej hromadnej dopravy Námestie Ľudovíta Štúra nebudú od stredy zastavovať linky autobusov s číslami 28, 50 a 70. Liniek 28 a 70 sa to týka obojsmerne, vodiči linky 50 tu nezastavia v smere od Mosta SNP na OD Slimák. 

Prvá etapa výluky električiek je od soboty 25. júna. Ďalšie obmedzenie počas predsedníctva bude v tomto úseku od 21. augusta do 16. októbra.

- - Inzercia - -