Dnes je utorok, 26.január 2021, meniny má: Tamara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nesrovnal: V boji s hazardom pokračujeme, žiadne nekalé útoky nás nezastavia

august 24, 2016 - 13:20
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal ako predseda petičného výboru petície za zákaz hazardu v meste dnes informoval o znepokojujúcom stave. Počet petičných hárkov uvedený v sprievodnom liste predmetnej petície (8 018 ks petičných hárkov), ktorá bola odovzdaná v júni, nie je totožný so skutočným stavom, ktorý predstavuje 4 979 ks petičných hárkov, ktoré má hlavné mesto k dispozícii po prepočítaní na odbornom útvare venujúcom sa petíciám.
Foto: 

„Od Bratislavčanov som dostal mandát na to, aby sme naše mesto posunuli k úspešným metropolám. S týmto cieľom sme sa pustili aj do boja s hazardom. Už na začiatku som vedel, že tento boj bude ťažký, ale realita prekonala aj moje očakávania,“ povedal na úvod tlačovej konferencie primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Počet petičných hárkov, ktoré sme ako petičný výbor v spolupráci s Bratislavčanmi vyzbierali, sa nestotožňuje s počtom, ktorý máme k dispozícii na úrade,“ vysvetlil primátor. Petíciu za zákaz hazardu podpísalo 136 139 občanov na 8 018 ks hárkoch. Rozdiel medzi vyzbieraným počtom hárkov a petičnými hárkami, ktoré má hlavné mesto k dispozícii, je 3 039 ks.    

Ako ďalej povedal, v súčasnosti ešte nie je jasné, čo sa stalo so zvyšnými hárkami. „Je to predmetom šetrenia, ktoré robíme nielen ako mesto, ale ktoré budeme robiť aj ako petičný výbor. Budeme presne zisťovať, kto, kedy a kde mohol s hárkami manipulovať. Jedno je však jasné, petíciu to neohrozí, pretože všetky petičné hárky máme naskenované,“ ubezpečil Bratislavčanov primátor Nesrovnal.  

„Viem si predstaviť, komu by vyhovovalo, aby bola petícia za zákaz hazardu ohrozená. Takéto metódy nás však ani nezastrašia, ani nezastavia. Urobíme všetko preto, aby bol duch petície naplnený a podávame trestné oznámenie, aby bolo všetko riadne prešetrené. Bratislavčania sa vyjadrili jasne – hazard v meste chcú obmedziť," vyhlásil primátor. Spoločne so starostom mestskej časti Bratislava - Lamač Petrom Šramkom, ktorý je členom petičného výboru, preto ubezpečili, že mesto pokračuje v kontrole petície tak, aby bolo možné prijať všeobecne záväzné nariadenie o obmedzení hazardu v meste v čo najkratšom čase.  

Petícia za zákaz hazardu v Bratislave bola spustená minulý rok v máji primátorom Bratislavy Nesrovnalom a starostami bratislavských mestských častí. Dôvodom bolo, že výskyt hazardu i počet herní v hlavnom meste presiahol únosnú mieru a je potrebné ho obmedziť. Jedinou možnosťou, ktorú samosprávy majú, je práve úspešná petícia, ktorú podpíše 30% obyvateľov obce nad 18 rokov.

- - Inzercia - -