Dnes je štvrtok, 06.august 2020, meniny má: Jozefína
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Václav Neckář a Fragile na spoločnom koncerte

október 06, 2016 - 22:19
Fenomenálny spevák a herec Vašek Neckař vystúpi v bratislavskej HANT Aréne na dvojkoncerte so svojou skupinou Bacily a so slovenskou hudobnou skupinou Fragile v deň, ktorý sa zapísal do histórie ČSSR ako Nežná revolúcia. 17.11.2016 môžete na vlastné oči a uši vidieť a počuť nezabudnuteľné piesne ako Lékořice, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Kdo vchází do tvých snů, má lásko, Massechusets, Doktor Dam Di Dam, Mademoiselle Giselle... či Půlnoční z úst Vaška Neckařa.

Vašek Neckař bol v rokoch 1960 až 1970 spolu s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členom speváckej skupiny Golden Kids. Ako herec sa preslávil rolou vo filme Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky na motíve novely Bohumila Hrabala, ale hral aj hlavné postavy vo filmoch Skřivánci na niti a Šíleně smutná princezna. Naspieval piesne k filmom, napr. Jak básníci přicházejí o iluze, Jak utopit doktora Mráčka alebo Páni kluci. Od 70. rokov nahráva a koncertuje so skupinou Bacily. K jeho dvorným autorom patria brat Jan Neckář a Otakar Petřina, ale písali pre neho i Karel Svoboda, Petr Hapka, Petr Jandaalebo Bohuslav Ondráček. Texty mu písali okrem iných Zdeněk Rytíř, Michal Horáček, Jan Schneider, Ladislav Kantor alebo Michael Prostějovský. Okrem hitov ako sú Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě alebo Lékořice, má Neckář v repertoári i radu balád, napríklad Nautilus, Suzanne, Perla nebo Podej mi ruku a projdem Václavák.

Neexistuje okrem „božského Kája“ žiaden iný československý interpret, ktorý tu za ostatných 50 rokov spáchal viac ako 300 hitov a je fenoménom, ktorý si nemôžete nechať ujsť! Ujsť by ste si nemali ani vystúpenie skupiny FRAGILE zloženej z umelcov, hercov a moderátorov.

FRAGILE sa venuje nielen interpretácii známych svetových rock – pop – jazz hitov STING, STEVIE WONDER, TINA TURNER, THE REAL GROUP...) v zaujímavých a capella aranžmánoch – teda len spev bez hudobných nástrojov, ale ich repertoár tvoria aj gospely, ktorým najlepšie pristane posvätná atmosféra kostolov. Koncert kapely FRAGILE je nielen hudobným stretnutím, ale je to nezabudnuteľný zážitok plný dojmov, ktoré sú umocnené vznešenou atmosférou prostredia chrámu. Formácia FRAGILE funguje pod vedením dirigenta a producenta Braňa Kostku a tvoria ju umelci známi aj z iných - hereckých / moderátorských TV rolí Helena Krajčiová, Soňa Norisová, Kamil Mikulčík, Vilo Csontoš a skvelí speváci Jana Golisová, Svetlana Rymarenková a Slavo Košecký. FRAGILE vydali 7 albumov: VoiceMail, Next Level, Vianoce, Vianoce 2 a Fragile deťom, Fragile & Oskar Rozsa band live a najnovšie CD RICHARD MÜLLER & FRAGILE HLASY. Na jeseň 2013 realizovala kapela Fragile turné s Richardom Müllerom, ktoré nieslo názov HLASY, a ktoré malo obrovský úspech na Slovensku a v Čechách.

Rádio SiTy ako organizátor tohto výnimočného dvojkoncertu vás všetkých srdečne pozýva splniť si sen v tento sviatočný deň 17. novembra 2016 do bratislavskej HANT Arény / ŠH Pasienky / o 20 tej hod.

- - Inzercia - -