Dnes je sobota, 24.október 2020, meniny má: Kvetoslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pre dnešné podujatie Biela noc posilnia MHD až do rána

október 08, 2016 - 14:11
Od približne 23:30 do približne 3:00 budú premávať aj električky, intervaly budú v rozsahu 15 až 30 minút

Pre dnešné podujatie Biela noc v Bratislave posilnia mestskú hromadnú dopravu (MHD) až do rána. Ako ďalej informuje Dopravný podnik Bratislava na svojej oficiálnej webovej stránke, v sobotu 8. októbra bude bratislavská MHD premávať štandardne ako cez víkendový deň a od 23:30 premávku posilnia. Týka sa to vybraných autobusových a trolejbusových nočných liniek, podľa DPB budú linky jazdiť v intervaloch od 15 do 30 minút. Od približne 23:30 do približne 3:00 budú premávať aj električky, intervaly budú tiež v rozsahu 15 až 30 minút.

DPB pripomína, že linka N5 pôjde z Dúbravky po trase Karlova Ves, tunel, Kapucínska, Obchodná, Radlinského, Račianske mýto, Rača. Linka N8 pôjde do mesta z Ružinova stálou trasou cez Trnavské mýto, Vazovovu, Radlinského a Obchodnú po zastávku Poštová - Martinus a ďalej s označením linky N10 do Vozovne Jurajov dvor. Do Ružinova pôjdu linky N10 z Vozovne Jurajov dvor, od zastávky Mariánska budú mať označenie N8, pokračovať budú stálej trase Námestie SNP, Obchodná, Radlinského, Vazovova, Trnavské mýto, Záhradnícka, Ružinov. 

Linka N10 pôjde v smere do mesta z Vozovne Jurajov dvor po trase Vajnorská, Trnavské mýto, Krížna a Špitálska po zastávku Mariánska, ďalej s označením linky N8 pôjde do Ružinova. V smere do Vozovne Jurajov dvor pôjdu električky linky N8 z Ružinova, od zastávky Poštová-Martinus pôjdu s označením N10, po trase Námestie SNP, Kamenné nám., Špitálska, Krížna, Trnavské mýto, Vajnorská, Vozovňa Jurajov dvor. Dopravný podnik Bratislava zároveň posilňuje aj denné linky č. 50, 70 a 207, na ktorých budú premávať autobusy pre viac ľudí. Kapacitu nasadením väčších vozidiel zabezpečia aj na nočných linkách N37, N53, N55, N61, N74, N80 a N29. 

Zažiť počas jednej noci umenie z 8 000 žiaroviek, miliónov kvapiek, 2 000 svätojánskych mušiek, 94 laserových lúčov, 1 000 m2 nafukovačiek, dva tunely do nekonečnosti, 54 odtieňov dúhy alebo 10-metrový levitujúci prstenec môžu diváci v Bratislave 8. októbra na 2. ročníku festivalu súčasného umenia Biela noc. Svetelným umením ožijú budovy, parky, dunajské mosty i nábrežie či mestské hradby. Festival prinesie 52 umeleckých projektov na trase od Slovenského rozhlasu, cez Prezidentskú záhradu, okolo Dómu sv. Martina, cez koncertnú sálu Klarisiek, okolo hotela Kyjev, cez Modrý kostolík, Starý a aj Nový most, až po Sad Janka Kráľa, ktorý so Starým mostom patrí medzi tohtoročné novinky. Vizuálne atraktívne inštalácie, digitálne umenie, mapping, performance, koncerty, premietania filmov a tanec sú v pláne počas noci zo soboty na nedeľu, od 19:00 do 02:00. Jednotlivé diela z Bielej noci opäť poputujú v novembri do vybraných miest Bratislavského kraja.

- - Inzercia - -