Dnes je streda, 27.január 2021, meniny má: Bohuš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Odborné školstvo je drahšie ako gymnázium, tvrdí Frešo

november 23, 2016 - 09:16
Reagoval tak na výroky predsedu vlády SR Roberta Fica o tom, že radikálne treba zmeniť štruktúru vzdelávania na stredných školách na Slovensku
Foto: 

 Vždy, keď si vláda nevie dať rady so školstvom, tak sa snaží zasahovať, v prípade stredných škôl, do chodu samosprávnych krajov. Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo tak dnes reagoval na výroky predsedu vlády SR Roberta Fica o tom, že radikálne treba zmeniť štruktúru vzdelávanie na stredných školách na Slovensku.

Bratislavský samosprávny kraj zriaďuje 57 stredných škôl. „Ak by sme zatvorili gymnáziá, bude nám stúpať počet absolventov, ktorí budú nízko kvalifikovaní a dnes sa už nezamestnajú,“ dodal Frešo s tým, že počas jeho pôsobenia na Úrade BSK nezriadil kraj ani jedno gymnázium, naopak, dve zrušili, pretože o ne nebol záujem. Podľa neho je odborné školstvo drahšie ako gymnázium, pretože potrebujú pomôcky, ktoré gymnazisti na vyučovaní nepotrebujú. „Úrady práce a ústredie posielajú vyšším územným celkom analýzy a prognózy na daný rok s konkrétnymi odporúčaniami, ale na konci dňa si poslanci urobia, čo chcú. Toto bude asi prvý prelom vo vzťahu medzi štátom a vyššími územnými celkami, ktoré budú musieť rešpektovať potreby praxe,“ poznamenal v pondelok Fico. Frešo na to reagoval, že takýto administratívny krok môže ohroziť celú generáciu študentov.

- - Inzercia - -