Dnes je nedeľa, 05.december 2021, meniny má: Oto
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Spustili hlasovanie o najúspešnejších športovcov roka

december 02, 2016 - 09:18
Hlavné mesto SR Bratislava, Bratislavský samosprávny kraj a Bratislavské združenie telesnej kultúry vyhlasujú 24. ročník Ankety o najúspešnejšieho športovca a športový kolektív Bratislavy a Bratislavského kraja za tento rok
Foto: 

Verejnosť môže od včera hlasovať o tom, kto bude tento rok najúspešnejším športovcom a športovým kolektívom v hlavnom meste SR Bratislave i v kraji. Hlavné mesto SR Bratislava, Bratislavský samosprávny kraj a Bratislavské združenie telesnej kultúry vyhlasujú 24. ročník Ankety o najúspešnejšieho športovca a športový kolektív Bratislavy a Bratislavského kraja za tento rok. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová, organizátori ocenia päť najúspešnejších športovcov seniorov, troch juniorov, najúspešnejší športový kolektív, troch talentovaných športovcov, trojicu najúspešnejších telesne postihnutých športovcov a udelia aj cenu primátora. Hlasovanie sa skončí v pondelok 12. decembra.

Poďakovanie za dosiahnuté úspechy na tohtoročných športových podujatiach môžu dať ľudia odovzdaním hlasu svojmu olympionikovi, ale aj inému slovenskému športovcovi. Hlasovať možno prostredníctvom internetovej stránky hlavného mesta SR Bratislavy. Pre ľahšie rozhodovanie pripravili prehľad najlepších výkonov a výsledkov športovcov Bratislavy a Bratislavského kraja v tomto roku. Svoj hlas môžu dať ľudia iba jednému športovcovi alebo kolektívu v každej kategórii. V hlasovacom formulári je v každej kategórii aj voľná kolónka, v ktorej môžu dať svoj hlas inému kandidátovi, ktorý nie je uvedený v zozname. Vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 20. decembra o 16:30 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Zúčastnia sa na ňom ocenení športovci, ich tréneri, rodinní príslušníci a hostia. 

Vlani sa víťazom a športovcom roka Bratislavského kraja v hlavnej kategórii seniori stal triatlonista Richard Varga, ktorý získal už štvrtý titul majstra sveta na akvatlonových Majstrovstvách sveta (MS) v Chicagu. Ďalšími ocenenými bez určenia poradia sa v kategórii seniori stali Andrea Klementisová (karate), Matej Beňuš (vodný slalom), Barbara Míková (lyžovanie na tráve), Iveta Putalová (atletika - šprint) a Ingrida Suchánková (karate-kumite). Víťazným kolektívom v kategórii športový kolektív sa stal Kolektív K4 1000 m klubu ŠKP Bratislava v zložení Denis Myšák, Erik Vlč ek, Juraj Tarr, Tibor Linka v rýchlostnej kanoistike. 

V kategórii juniori zvíťazil karatista Martin Kol ák a ďalším oceneným športovcom sa stal Julian Enrik Smoliga (karate). V kategórii talent roka bez určenia poradia ocenenie získala Dominika Maniková (BMX), Lucia Simonidesová (športová gymnastika) a Michael Šulka (karate). V kategórii telesne postihnutí športovci boli víťazmi Róbert Ďurkovič a Michaela Balcová (boccia-súťažný pár BC4). Ďalším oceneným bol aj telesne postihnutý športovec Richard Csejtey v stolnom tenise.

- - Inzercia - -