Dnes je štvrtok, 26.november 2020, meniny má: Kornel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zlatý pedál bude 21. decembra v Bratislave

december 14, 2016 - 11:16
Cyklisti budú oceňovaní tradične vo viacerých kategóriách - cestná cyklistika, dráhová cyklistika, horská cyklistika - cross country, horská cyklistika - zjazd/four cross, BMX/bikros, cyklokros, cyklotrial, sálová cyklistika/kasojazda štvoríc, či paracyklistika

Bodku za ďalšou úspešnou sezónou slovenskej cyklistiky dá galavečer Zlatý pedál, ktorý bude spojený s udeľovaním ocenení pre najlepších. V porovnaní s minulými rokmi si najlepší slovenskí cyklisti tentoraz preberú ceny už pred vianočnými sviatkami - v stredu 21. 12. 2016 od 18.30 h v bratislavskom hoteli Holiday Inn. 

Nominovaní cyklisti budú oceňovaní tradične vo viacerých kategóriách - cestná cyklistika, dráhová cyklistika, horská cyklistika - cross country, horská cyklistika - zjazd/four cross, BMX/bikros, cyklokros, cyklotrial, sálová cyklistika/kasojazda štvoríc, či paracyklistika. Súčasťou oceňovania bude aj vyhlásenie súťaže Miss cyklistika 2016, či špeciálne kategórie za Celoživotný prínos pre slovenskú cyklistiku, Mimoriadny športový výkon 2016, Talent roka 2016 a cena Fair play 2016. Samostatne ocenení budú aj zástupcovia masters kategórií.

"Som veľmi hrdý na našich cyklistov. Naše hviezdy svojimi výkonmi a výsledkami patria medzi svetovú špičku a robia našej krajine len to najlepšie meno. Preto sa veľmi teším na galavečer, počas ktorého sa na jednom mieste zíde to najlepšie, čo slovenská cyklistika aktuálne ponúka svetu. Ohliadnuc sa za uplynulou sezónou môžem aj tento rok zopakovať, že slovenská cyklistika bola opäť úspešnejšia ako vlani," povedal k uplynulej sezóne Peter Privara, prezident Slovenského zväzu cyklistiky. 

Galavečer SZC sa začne o 18:30 h. V slávnostnom programe vystúpia okrem ocenených cyklistov aj Marián Labuda ml., Barbora Švidraňová a tanečná skupina Vivas Dance Group. 

- - Inzercia - -