Dnes je nedeľa, 17.január 2021, meniny má: Nataša
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Študenti UK opäť organizujú Univerzitný stromček prianí

december 17, 2016 - 13:41
Študenti chcú cez charitatívny projekt pomôcť deťom z detských domov, ľuďom z krízových centier a ubytovní či dlhodobo chorým
Foto: 

Študentská časť Akademického senátu Univerzity Komenského (UK) v Bratislave opäť organizuje Univerzitný stromček prianí. Charitatívny projekt študentov UK sa zameriava na pomoc ľuďom v núdzi, a to napríklad deťom z detských domov, ľuďom z krízových centier a ubytovní či dlhodobo chorým. Univerzita Komenského o tom informovala na svojej internetovej stránke. 
Študenti Univerzity Komenského vyzbierali tento rok viac ako 250 vianočných prianí od ľudí v ťažkých životných situáciách. Farebné snehové vločky s krátkym popisom prianí následne rozvešali na stromčeky na bratislavských fakultách Univerzity Komenského. Všetci študenti a zamestnanci UK si tak môžu na stromčeku nájsť prianie, ktoré by chceli splniť. Následne sa podľa inštrukcií na kartičke prostredníctvom univerzitnej webovej stránky na splnenie tohto priania zaregistrujú. Po registrácii darcovi zašlú e-mail s bližšími informáciami, ako toto prianie splniť.
Okrem materiálnych darčekov, akými sú napríklad hračky, oblečenie či obuv, sú v zozname prianí ľudí v ťažkých životných situáciách aj nemateriálne darčeky v podobe stretnutia či návštevy kina darcu s obdarovaným. 

- - Inzercia - -