Dnes je štvrtok, 26.november 2020, meniny má: Kornel
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Silvestrovský beh cez mosty bude aj v tomto roku

december 21, 2016 - 07:33
Hromadný štart bežcov sa začne v sobotu 31. decembra o 10:00 na Dolnozemskej ceste pri Ekonomickej univerzite v bratislavskej Petržalke

Silvestrovský beh cez bratislavské mosty bude v hlavnom meste SR Bratislave aj tento rok. Ako informovala Zuzana Zúbeková zo Správy telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR Bratislavy (STaRZ), štart sa začne v sobotu 31. decembra o 10:00 na Dolnozemskej ceste pri Ekonomickej univerzite v bratislavskej Petržalke. Účastníci budú bežať približne desaťkilometrovú trasu cez Prístavný most – Prístavnú ulicu - Most Apollo - nábrežie Dunaja - Starý most - nábrežie Dunaja - Most SNP - nábrežie Dunaja - Most Lafranconi. Cieľ je pod mostom Lafranconi pri Botanickej záhrade. Po mostoch absolvujú bežci trať po lávkach pre peších. 
Elektronicky sa záujemcovia môžu zaregistrovať do utorka 27. decembra na adrese http://registrace.sportsoft.cz/main.aspx?e=935&lng=sk, štartovné je osem eur. Osobne sa môžu ľudia registrovať v sobotu 31. decembra od 8:30 do 9:30 na štarte pretekov, vtedy zaplatia desať eur. Bežcov rozdelia do dvoch kategórií - muži a ženy, obe bez obmedzenia veku. Ceny dostanú prví traja bežci v mužskej aj ženskej kategórii. Ako šatňa bude slúžiť autobus na štarte, ktorý prevezie veci bežcom do cieľa. Zdravotná služba bude zabezpečená v cieli a trať je nevyhnutné absolvovať s preukazom poistenca. 
Organizátormi 28. ročníka Silvestrovského behu cez bratislavské mosty sú STaRZ a Hlavné mesto SR Bratislava. 

- - Inzercia - -