Dnes je streda, 27.január 2021, meniny má: Bohuš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Vianočný koncert Úsmev ako dar na Štedrý deň na Jednotke prinesie okrem hviezd aj silné príbehy bývalých „domovákov“

december 23, 2016 - 19:38
Už po 34. krát budete môcť na Štedrý deň, 24.12. o 12:00 na Jednotke sledovať Vianočný benefičný koncert Úsmev ako dar. Vystúpi na ňom množstvo známych umelcov a moderátorov zo Slovenska i zahraničia. Z množstva zvučných mien spomenieme Celeste Buckingham, Adama Ďuricu, či Dominiku Mirgovú, Markétu Konvičkovú, Jana Bendiga, Katku Hasprovú, Bystríka, skupinu Polemic, Laciho Strika či bývalých „domovákov“ Ferka Baloha a Laca Bubnára.
Foto: 
usmev ako dar

Moderátormi sú Adéla Banášová, Matej „Sajfa“ Cifra, „Junior Milan Zimnýkoval, Katka Brychtová, Juraj Kemka a Marián Miezga. Tí potešia veľkých i malých. Tradičné ocenenie Úsmevu – Cenu Milana Rúfusa prevezme kňaz a veľký vzor v starostlivosti o ľudí bez domova otec Maroš Kuffa. Na pódiu vystúpia i deti z detských domovov. Okrem nich odznejú i príbehy úspešných odchovancov detských domovov. Tie majú byť motiváciou a pozitívnym príkladom.

dsc_0101_1.jpg

Foto: 
usmev ako dar

Prinášame Vám jeden z nich: Pochádzam s početnejšej rodiny. Mám 8 súrodencov. Rodičia sa túlali a navštevovali miestne krčmy. O mňa sa starala najstaršia sestra, ktorá mala iba 8 rokov. Žili sme v jednoizbovom byte. Zo svojej zdravotnej karty som sa dočítal, že som bol stále špinavý a podvýživený. Do detského domova som sa dostal  ako dvojročný. Do dospelosti s vystriedal až 5 detských domovov. V jednom z nich som stretol svojich súrodencov – brata a sestru.

Vo svojom živote som mal šťastie na skvelých ľudí. Položili mi otázku ináč, než som ju kládol a odpovedali na moje otázky takým spôsobom, že ma nútili nad tým rozmýšľať. Pochopil som, aké dôležité je prijať seba samého, aké dôležité je odpustiť rodičom. Pochopil som, že ak chcem mať prácu, bývanie a vlastnú rodinu musím na sebe pracovať už v detskom domove. Že si musím vybrať okolie, v ktorom sa pohybujem a že som zodpovedný sa svoje konanie.

dsc_0289.jpg

Foto: 
usmev ako dar

Dnes som šťastne ženatý,  máme dve nádherné deti. Splnil som si svoje sny. Mám stabilnú prácu, bývame na dedine v rodinnom dome. Máme psa a hrávam futbal za obec.

Pokladám si za povinnosť pomáhať „domovákom“ a byť pre nich blízkou osobou, oporou. Mám vo svojom živote ľudí, ktorí ma podporovali a verili vo mňa. Dnes je čas vrátiť to tým, ktorí to potrebujú rovnako, ako som potreboval ja, v čase prípravy do života. Ivan, 31

dsc_0393.jpg

Foto: 
usmev ako dar

Aj tento príbeh si budete môcť pozrieť na Vianočnom benefičnom koncerte Úsmevu ako dar, 24.12,2016 o 12:00

Keďže ide o benefičný koncert, diváci majú možnosť nielen počas vysielania, ale už teraz, prispieť formou sms v tvare DMS USMEV (DMS medzera USMEV) na číslo 877. Cena DMS je 2 EUR v sieti operátorov Orange, O2 a Telekom. Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov. Vyzbierané finančné prostriedky organizácia použije na rozvojové a vzdelávacie projekty pre deti z detských domovov, náhradných a ohrozených rodín.

Viac o aktivitách Úsmevu ako dar či Vianočnom benefičnom koncerte sa dozviete na www.usmev.sk, tiež na našich kontách na sociálnych sieťach facebook, instagram, twitter, youtube, pinterest a myspace.

Ladislav Ontko, PR manager SPDDD Úsmev ako dar

- - Inzercia - -