Dnes je utorok, 19.január 2021, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hrozí zánik tejto čokoládovej dobroty?

január 14, 2017 - 11:35
Možno ste pred niekoľkými dňami zachytili informáciu o zániku a škodlivosti obľúbenej čokoládovej pochúťky. Ako je to však v skutočnosti?
Foto: 

Spoločnosť Ferrero sa oficiálne vyjdarila k celej problematike a podala stanovisko. "Zdravie a bezpečnosť spotrebiteľov je pre spoločnosť Ferrero zásadnou a najvyššou prioritou. Potvrdzujeme, že výrobky spoločnosti Ferrero sú bezpečné. EFSA (Európsky úrad pre bezpečnosť potravín), ktorý analyzoval prítomnosť kontaminačných látok v celom rade produktov a olejov, uviedol, že prítomnosť kontaminačných látok závisí od použitých olejov a tukov, ako aj od procesu spracovania, ktorému sú podrobené. Práve z tohoto dôvodu spoločnosť Ferrero starostlivo vyberá kvalitné suroviny a uplatňuje špecifické výrobné procesy, ktoré obmedzujú prítomnosť kontaminačných látok na minimum, absolútne v súlade s parametrami definovanými EFSA. Naviac naše tímy kontroly kvality neustále tieto faktory sledujú a garantujú bezpečnosť našich výrobkov pre spotrebiteľov. Okrem vyššie uvedeného, v Taliansku už niekoľko mesiacov beží kampaň oslavujúca 70. výročie spoločnosti Ferrero rovnako ako jej vášeň pre kvalitu pri výbere a kombinácii tých najlepších ingrediencií, ako je napríklad palmový olej, kakao a lieskové oriešky." 

Spoločnosť reagovala aj na ďalšie otázky. 

Je Nutella karcinogénna?

Nie , Nutella nie je karcinogénna. Zdravie a bezpečnosť spotrebiteľov je pre spoločnosť Ferrero zásadná a najvyššou prioritou. 

Vyjadroval sa niekedy EFSA k Nutelle?

EFSA ( Európsky úrad pre bezpečnosť potravín) nikdy priamo nereferoval k výrobku Nutella.

Je pravda, že talianske supermarkety stiahli Nutellu z regálov, pretože obsahuje palmový olej?

Potvrdzujeme, že Nutella nikdy nebola stiahnutá z regálov supermarketov v žiadnej krajine. Talianska sieť supermarketov COOP stiahla len výrobky vlastných značiek, ktoré obsahovali palmový olej.

nutella.jpg

Foto: 
Instagram

 

- - Inzercia - -