Dnes je sobota, 23.január 2021, meniny má: Miloš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Kraj organizuje podujatie pre deviatakov základných škôl

január 16, 2017 - 08:29
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) organizuje už po šiestykrát podujatie Deň župných škôl, na ktorom sa predstaví takmer 50 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.
Foto: 
SITA/ilustračné foto

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, akcia sa uskutoční v piatok 20. januára od 9:00 do 17:00 v nákupnom centre Avion v Bratislave. Prezentovať sa bude celkovo 47 stredných škôl.

Podľa predsedu BSK Pavla Freša je Deň župných škôl už tradičným podujatím organizovaným najmä pre žiakov deviatych ročníkov základných škôl. „Podávanie prihlášok na stredné školy sa blíži, preto ponúkame žiakom aj ich rodičom možnosť spoznať takmer všetky stredné školy v regióne na jednom mieste a uľahčiť im tak výber budúceho povolania či smerovania vzdelávania," uviedol Frešo.

Okrem informačných stánkov jednotlivých škôl je pripravený aj sprievodný program, v ktorom budú počas celého dňa podávané informácie o školách, odboroch vzdelávania, možnostiach štúdia a úspechoch škôl s vystúpeniami žiakov a pedagógov. Pre všetkých je prichystaná aj súťaž o vecné ceny.

V školskom roku 2016/2017 zriaďuje Bratislavský samosprávny kraj 56 stredných škôl, z toho je 14 gymnázií, 35 stredných odborných škôl, tri spojené školy, dve konzervatóriá a dve jazykové školy. Na stredných odborných školách je v súčasnosti osem centier odborného vzdelávania a prípravy.

- - Inzercia - -