Dnes je nedeľa, 17.január 2021, meniny má: Nataša
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mesto so súkromným partnerom zabezpečilo potraviny pre ľudí bez domova

február 03, 2017 - 13:51
Hlavné mesto s cieľom zabezpečiť pre ľudí bez domova nevyhnutné potraviny oslovilo viaceré obchodné reťazce s prosbou o spoluprácu.
Foto: 

Hlavné mesto sa aj takýmto spôsobom snaží rozšíriť portfóliom pomoci pre ľudí bez domova, ktorí sú odkázaní na našu pomoc. Vďaka tak patrí podpore obchodnej siete Lidl, ktorá mestu poskytla 1500 instantných polievok, 300 balení ovocných čajov, 50 kusov 200 gramových instantných káv, 1500 cereálnych tyčiniek a 300 balení pollitrových minerálnych vôd  v celkovej hodnote 1383,30 Eur. „Veľké poďakovanie patrí obchodnému reťazcu Lidl Slovenská republika, ktorý veľmi promptne a efektívne zareagoval na našu prosbu o pomoc vo forme podpory pre ľudí bez domova počas tohtoročnej dlhotrvajúcej zimy. Na základe vzájomnej dohody sa nám takto podarilo odovzdať potraviny mimovládnym organizáciám pracujúcim s touto komunitou obyvateľov. Veľmi si túto pomoc vážime.,“ povedala vedúca oddelenia Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava Vlasta Miškaninová. 

image_4.jpg

Foto: 
magistrat bratislava


„V rámci napĺňania našej spoločenskej zodpovednosti a našich možností sa snažíme pomáhať tým, ktorí to potrebujú najviac. Popri podpore zdravotnej starostlivosti a vzdelávania našich najmenších, či starostlivosti o životné prostredie, podávame pomocnú ruku aj ľuďom v neľahkej životnej situácii. Keď nás zástupcovia Magistrátu oslovili, neváhali sme,“ informoval Tomáš Bezák, tlačový hovorca obchodnej siete Lidl. 

Myšlienka tejto formy pomoci vzišla počas pravidelného pracovného stretnutia zástupcov mesta s neziskovými organizáciami a občianskymi združeniami pracujúcimi s ľuďmi bez domova, ktoré informovali o svojej práci a činnosti počas tohtoročnej tuhej zimy. Jednou z foriem podpory bolo zabezpečenie pitnej vody a trvanlivých potravín. Medzi organizáciami a združeniami, ktoré prejavili o darované potraviny záujem sú OZ Proti prúdu, OZ STOPA Slovensko, Depaul Slovensko, Domov Sv. Jána z Boha, OZ Odyseus, Kresťania v meste, OZ Vagus, Domov pre každého, Komunita San´t Egidio a mestská nocľaháreň Mea Culpa.  Potraviny a vody im boli rozdelené podľa ich potrieb.

image_5.jpg

Foto: 
magistrat bratislava


Mesto pomáha organizáciám pracujúcim s ľuďmi bez domova rôznymi formami pomoci a podpory. Nedávno mesto zorganizovalo zbierku teplého oblečenia, teplej obuvi či drogérie a zdravotníckych materiálov, ktoré združenia a organizácie pracujúce s ľuďmi bez domova odovzdali ľudom, ktorí to potrebujú. Hlavné mesto SR Bratislava zároveň v tomto mrazivom počasí neustále monitoruje krízovú situáciu s ľuďmi bez domova a je pripravené navýšiť kapacity existujúcich nocľahární či dokonca  v prípade krízovej situácie poskytnúť nocľah v dočasnej nocľahárni na Konvalinkovej ulici (bývalý priestor záchytky). 

- - Inzercia - -