Dnes je štvrtok, 28.január 2021, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hlavné mesto rieši mimoriadnu situáciu zosuvu skál na Devínskej ceste

apríl 06, 2017 - 15:00
Z brala na Devínskej ceste sa v stredu 5. apríla zrútili veľké kusy skál tesne pri okraji vozovky. Hlavné mesto, ako správca komunikácie, okamžite začalo situáciu riešiť.
Foto: 
SITA

Dnes ráno primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal zvolal na miesto zrútenia skál starostky dotknutých mestských častí Devína a Karlovej Vsi, náčelníka mestskej polície a geológa. Spolu sa dohodli na ďalších krokoch.

„Zabezpečíme dočasné dopravné obmedzenia, vyhlásime mimoriadnu situáciu, Karlova Ves zvolá krízový štáb. Budeme súčinní, aby sme zaistili v prvom rade bezpečnosť, ako aj sanáciu brala“, povedal primátor Bratislavy.    

Hlavné mesto už v stredu zabezpečilo označenie vozovky dopravnou značkou zúžená vozovka a ohradenie priestoru pod svahom červeno-bielou páskou a výstražným značením. Mesto zároveň privolalo geológa z katedry inžinierskej geológie, ktorý vykonal odbornú obhliadku skalného zrútenia. 

V spolupráci s mestskou políciou mesto zabezpečí prenosné svetelné dopravné značenie, cesta bude prejazdná v jednom pruhu. Na pravú stranu vozovky v mieste zrútenia skál umiestnime betónové zvodidlá.  Nedeľný národný beh Devín –  Bratislava nebude touto situáciou ohrozený. V spolupráci s organizátormi odkloníme bežiacich ďalej od svahu prenosným značením. 

Keďže z dôvodu zvetraného skalného svahu naďalej hrozí nebezpečie uvoľnenia skalných blokov a ich pádu na vozovku, je nutné vyhlásiť mimoriadnu situáciu. Tú vyhlási Karlova Ves a mesto následne zašle na Ministerstvo životného prostredia SR hlásenie o aktívnej svahovej deformácii. Mesto zároveň zabezpečí vypracovanie inžiniersko-geologického posudku, v ktorom bude návrh sanačných opatrení.

 

- - Inzercia - -