Dnes je štvrtok, 28.január 2021, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

70. ročník národného behu Devín – Bratislava štartuje už túto nedeľu 9. apríla

apríl 06, 2017 - 16:00
V nedeľu 9. apríla o 10:00 h odštartuje už 70. ročník Národného behu DEVÍN – BRATISLAVA, ktorý je najstarším atletickým podujatím na Slovensku. Preteky sa uskutočnia pod záštitou primátora Iva Nesrovnala.
Foto: 

Najstaršie atletické preteky na Slovensku budú mať rekordnú účasť. Okrem iného je pre bežcov tento rok pripravená knižná publikácia pri príležitosti 70. ročníka Národného behu Devín – Bratislava. Jubilejný 70. ročník je nespochybniteľným dôkazom toho, že podujatie je mimoriadne populárne nielen medzi Bratislavčanmi, ale aj športovcami z rôznych kútov sveta. 

Aj samotný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal je jeho pravidelným účastníkom. Ako uviedol: „Národný beh Devín Bratislava je jedným z vrcholov športového života v Bratislave. Je súčasťou bratislavskej identity, odkazuje na pamätný výlet štúrovcov na Devín. Je to jeden z mojich obľúbených behov, rád sa ho aj tento rok zúčastním. Pozývam všetkých, aby si či už ako bežci, alebo diváci prišli 9. apríla vychutnať príjemnú športovú atmosféru behu Devín Bratislava.“   

Záujemcovia o účasť na pretekoch sa mohli prihlásiť online do pondelka 3. apríla do 20:00 a urobilo tak celkovo 6 824 účastníkov. Na prihlásenie zostávajú ešte dva termíny – štvrtok 6. a piatok 7. apríla v čase 12:00 - 19:00 na bratislavskej plavárni Pasienky. Registrácia v deň pretekov nie je možná. Zrušenie registrácie alebo nenastúpenie na preteky z akýchkoľvek príčin, ktoré nespôsobil organizátor podujatia, nie je dôvodom na vrátenie štartovného. Na požiadanie je možné presunúť zaplatené štartovné na inú osobu.

Národný beh Devín – Bratislava je špecifický tým, že sa ho pravidelne zúčastňujú výborní bežci, ktorí sú v atletickom svete pojmami. A to spolu so stovkami neorganizovaných, rekreačných bežcov, pre ktorých sú tieto preteky vecou cti, zdravia či potešenia. Ďalšou zvláštnosťou behu je, že sa neevidujú traťové rekordy, nakoľko sa dĺžka trasy v priebehu desaťročí menila. Preto sa zaviedlo meranie čistého času na 11 000 m. Jednoducho, beží sa z Devína do Bratislavy.

Usporiadateľmi národného behu Devín – Bratislava v dĺžke 11,625 km sú STARZ a Hlavné mesto SR Bratislava. Štart je na historicky pamätnom mieste – pod Hradom Devín. Cieľ a slávnostné vyhlasovanie výsledkov sa uskutočňuje v centre Bratislavy za účasti predstaviteľov mesta a zástupcov partnerov podujatia. Odmenení budú tradične prví traja najrýchlejší muži a prvé tri najrýchlejšie ženy v každej z 11 súťažných kategórií.

 

- - Inzercia - -