Dnes je štvrtok, 09.február 2023, meniny má: Zdenko
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Hlavné mesto vyhlási mimoriadnu situáciu na Devínskej ceste

apríl 07, 2017 - 16:03
Riaditeľ Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy dnes zvolal krízový štáby kvôli zosuvu skál na Devínskej ceste. Zástupcovia mesta, dotknutých mestských častí- Karlovej Vsi a Devína, príslušníci mestskej a štátnej polície a prizvaní odborníci na stretnutí prerokovali situáciu na Devínskej ceste.
Foto: 

„Výsledkom dnešného krízového štábu je, že mesto vyhlasuje mimoriadnu situáciu v danej lokalite. Hrozí tu totiž nebezpečenstvo uvoľnenia ďalších skalných blokov. Lokalitu budeme neustále monitorovať a zaisťovať bezpečnosť vodičov a chodcov,“ povedal primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

V najbližších dňoch získa mesto inžiniersko -geologický posudok, ktorý si dalo vypracovať. Bude v ňom návrh sanačných opatrení, ako aj upozornenie na riziká, ktoré hrozia. Po vyhlásení mimoriadnej situácie hlavné mesto zašle na Ministerstvo životného prostredia SR hlásenie o aktívnej svahovej deformácii, aby sa mesto mohlo uchádzať o prostriedky na sanáciu brala z Envirofondu.  

dnv_panel.jpg

Foto: 
SITA


Národný beh Bratislava Devín zatiaľ nie je ohrozený. Mesto v spolupráci so STARZ, ako organizátori behu, urobia potrebné opatrenia, aby zaistili bezpečnosť bežcov.

Z brala na Devínskej ceste sa v stredu zrútili veľké kusy skál, tesne pri okraji vozovky. Hlavné mesto, ako správca komunikácie okamžite začalo situáciu riešiť. Zabezpečilo označenie vozovky dopravnou značkou zúžená vozovka a ohradenie priestoru pod svahom červeno-bielou páskou a výstražným značením. Mesto zároveň privolalo geológa z katedry inžinierskej geológie, ktorý vykonal odbornú obhliadku skalného zrútenia. Hlavné mesto na mieste zosuvu skál osadilo betónové panely a dynamické svetelné dopravné značenie, ktoré zaistia bezpečnú premávku. Cesta je prejazdná v jednom jazdnom pruhu. V spolupráci s Krajským dopravným inšpektorátom rieši hlavné mesto dopravu tak, aby bola Devínska cesta prejazdná a zosuv čo najmenej obmedzil dotknutých obyvateľov.

- - Inzercia - -