Milovníci tradičných slovenských potravín si od soboty 18. marca 2017 prídu v Ružinove na svoje. Pravidelne každé dva týždne sa pred Domom Kultúry Ružinov na Ružinovskej 28 budú konať farmárske trhy. „S nápadom farmárskych trhov v našej mestskej časti sa na mňa obrátila aktívna Ružinovčanka. Mne sa tento nápad hneď zapáčil, lebo ide o podporu našich slovenských farmárov a výrobcov. Teší ma, že už túto sobotu sa v Ružinove začne nová tradícia a verím, že si každý návštevník nájde tú svoju obľúbenú pochúťku,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár.

Na sobotňajších farmárskych trhoch si budú môcť návštevníci zakúpiť výrobky z rôznych kútov Slovenska. Nebude tam chýbať kváskový chleba z Jahodnej, ktorý vydrží aj 4 dni čerstvý. Pre niektorých bude možno novinkou typický slovenský koláč „štedrák“, ktorý má poschodia z maku, orechov, lekváru a tvarohu. Návštevníci si budú môcť zakúpiť aj zdravú bryndzu, ovčí syr a iné mliečne výrobky zo Zázrivej. K tomu domáce maslo, jogurty, vajcia, cestoviny či víno z Modry - dokonca aj ríbezľové či jahodové. Na svoje si prídu aj milovníci mäsa a zabíjačkových špecialít, tešiť sa môžu na výrobky kvalitné klobásy, jaternice, huspeninu či oškvarky.  Lákadlom budú aj moravské frgále od výrobcov z Rožňova pod Radhoštem. Okrem toho bude na farmárskych trhoch aj stánok so sezónnou zeleninou, medom od včelára, slovenským makom a mnohými ďalšími tradičnými produktmi.

Farmárske trhy pripravila mestská časť Ružinov v spolupráci so spoločnosťou Farmárske trhy, s.r.o. a spoločnosťou Cultus Ružinov, a.s. Opakovať sa budú pred Domom kultúry Ružinov každú druhu sobotu od 18. marca 2017.

ZDROJ: ruzinov.sk