Dnes je piatok, 22.január 2021, meniny má: Zora
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V petržalskej knižnici sa do konca mája koná čitateľský maratón i výstava

máj 14, 2017 - 09:28
Juhoamerický dvojtýždeň, detský čitateľský maratón i výstavy Taká bola Petržalka sú súčasťou programu, ktoré do konca mája pre svojich čitateľov pripravuje miestna knižnica v bratislavskej mestskej časti Petržalka.
Foto: 

Dva tematické týždne s názvom Juhoamerický dvojtýždeň sa začínajú v knižnici v pondelok 15. mája a trvať budú do soboty 27. mája. Čitateľom v tomto čase knižnica ponúka knihy, ktoré spája vždy jedna téma. Záujemcovia tu nájdu knihy pre deti i dospelých. Akcia je na pobočkách knižnice Prokofievova 5, Rovniankova 3, Turnianska 10, Vavilovova 24 a Vavilovova 26.

Tohtoročný detský čitateľský maratón bude v stredu 31. mája na pobočkách Dudova 2, Furdekova 1, Prokofievova 5, Vavilovova 24, Vyšehradská 27 a Turnianska 10. Projekt vznikol pred deviatimi rokmi s cieľom pritiahnuť k čítaniu viac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Čitateľský maratón má šesť hodín, do ktorého sa zapoja deti z viacerých miest Slovenska.

Cyklus výstav Taká bola Petržalka v petržalskej miestnej knižnici pokračuje. Mestskú časť v nej predstavujú v rokoch 1973-1989 a zamerajú ju na život nových Petržalčanov a formovanie novej lokálnej komunity. Výstava prináša spomienky na susedské vzťahy, spoločné brigády, trávenie voľného času, kultúry a športový život i ďalšie zaujímavosti zo života na sídlisku. Ľudia si ju do konca mája môžu pozrieť v pobočke Miestnej knižnice na Prokofievovej ulici v Petržalke.

- - Inzercia - -