Dnes je štvrtok, 28.január 2021, meniny má: Alfonz
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Lucia Hablovičová: Už nepodlieham názorom ľudí, žijem šťastnejšie a slobodnejšie

máj 17, 2017 - 12:58
Bývalá riaditeľka súťaže krásy LUCIA HABLOVIČOVÁ (38) si naplno užíva život v mimo očí verejnosti. Všetok svoj čas venuje milovanému synovi Theovi a škôlke, ktorá ju chytila za srdce. Napriek tomu, že má kalendár stále plný, záleží jej i na pomoci druhým. Éterická kráska sa stala tvárou projektu Vystrihaj sa Slovensko!
Foto: 
Peter Frolo

Ste tvárou kampane na podporu onkologických pacientov. Je vám táto téma blízka?

Je mi blízka každá téma pomoci iným a veľmi si vážim, že som sa mohla stáť tvárou tohto pekného projektu. Väčšina z nás denne používa vlasové produkty a s pocitom, že ich kúpou prispejeme niekomu inému na skvalitnenie života sa mi budú nakupovať ešte ľahšie :)

Máte niekoho v rodine s onkologickým ochorením?

Vďakabohu nie, na onkológii som však ja osobne absolvovala niekoľko vyšetrení, takže viem aký je to pocit...

Charita vám vôbec nie je cudzia. Aký bol prvý impulz, aby ste sa jej začali venovať?

Pre rokmi som založila občianske združenie Svetluška a už dlhý čas spolupracujem s rôznymi združeniami či organizáciami, ktoré pomáhajú iným. Je to pre mňa zmysluplne strávený čas a dobrý pocit niekomu pomôcť.

Prečítajte si tiež: Prvá dáma Francúzska Brigitte Macron: Nebudem v tieni prezidenta

Malý Theo je stredobodom vášho života. Má nejaké aktivity, pri ktorých sa vie poriadne vyblázniť?

Theuško je aktívny chlapček, ktorý tak ako všetci chlapci potrebuje pohyb, má rád vodu, rád behá, hrá sa na svoje obľúbené postavy, takže väčšinu voľného času trávime vo svete fantázie.

Je niečo na čom bazírujete pri jeho výchove?

Určite sa budem snažiť vychovať z neho dobrého človeka už teraz si uvedomuje, že je potrebné pomáhať ľudom, ktorí si nevedia pomôcť sami, chrániť a starať sa o zvieratá, vážiť si prírodu a svet okolo nás.

Aké je dieťa? Výmyselník alebo sa radšej drží v úzadí?

Je to výmyselník a neskutočne "ukecané" diéta, niekedy už ani ja sama nemám slov. Snažím sa však na každú otázku mu odpovedať, pretože vidím ako si každú odpoveď ukladá do hlavičky a vytvára si postupne názor na svet okolo.

2.jpg

Foto: 
arc L.H.

Kedysi ste žili viac na očiach verejnosti. Ako si užívate život v menšom ústraní?

Ruch spoločenského života mi nechýba, pretože mediálnej pozornosti mam stále dosť.  Vyhovuje mi život mimo kamier a fotoaparátov. Nepodlieham už pocitu "čo povedia ľudia", žijem slobodnejšie a šťastnejšie.

Kedy prišiel nápad otvoriť si detskú škôlku?

Mam vyštudovanú pedagogickú školu so zameraním na učiteľstvo v Ms takže zrejme od puberty ma ťahalo týmto smerom, len som to vzala trochu okľukou.

Radíte mamičkám vašich škôlkarov vo výchove?

Ak majú záujem tak rada, za tých šesť rokov čo sa venujem škôlke ňou prešlo určite vyše sto deti a veľa som sa z tie roky naučila. A keď to skombinujem s vlastnými skúsenosťami mamy, je to ideálna škola života.

Zrejme to bol veľký odklon od toho, čo ste robili v minulosti...

Áno bol, ale som spokojná ;)

Mohlo by vás zaujímať: Moderátorka Diana Hágerová sa neštíti ničoho: Dobrovoľne zbiera odpadky!

lucia_hablovicova_1.jpg

Foto: 
arc zw

Vo vašej škôlke pedagógovia s deťmi komunikujú v anglickom jazyku. Vidíte u starších škôlkarov pokroky v angličtine?

Naši predškoláci dokážu bez problémov komunikovať v angličtine a to je úžasný pocit.  V poobedných hodinách ešte dokonca vyučujeme angličtinu zábavnou formou Helen Doron aj deti, ktoré už chodia na ZŠ. Deti vyrastajúce v dnešnej dobe majú obrovskú výhodu, že prichádzajú s angličtinou do kontaktu od útleho detstva a určite to v budúcnosti využijú.

V posledných dňoch sa rozvírila debata o finalistkách v súťaže krásy Miss Slovensko, kde ste boli niekoľko rokov riaditeľkou. Myslíte si, že sa uberá dobrým smerom?

Priznám sa je mi z toho smutno, ja som sa snažila 7 rokov viesť tento projekt iným smerom, záležalo mi aby "Miss" bola osobnosť, a predvádzať sa v spodnej bielizni pred celým národom mi k tomu vôbec nesedí...

Sledujete ešte vôbec slovenskú missku?

Tento rok som videla už len mediálne výstupy po prenose.

Ste emancipovaná žena, ktorá zvláda vlastný biznis i starostlivosť o dieťa. Predsa len, nechýba vám niekedy mužská ruka v domácnosti?

Chýba... Včera som napríklad nedokázala odšrobovat skrutku na Theuškovom vrtuľníku. Hoci je to maličkosť, trochu ma to  naštvalo a vyviedlo z mieri. Ale veci sa deju pre niečo, takže to prijímam a učím sa.

Prečítajte si tiež: Blogerka Lapkinn nám prezradila detaily zo svadby: Bol to magický deň, ktorý sme si užili naplno!

Viete si predstaviť, žeby ste raz kráčali pred oltár?

Pred pár rokmi som si to predstaviť nevedela.  Teraz si to paradoxne predstaviť viem, ale už sa zubami nechtami nedržím tejto myšlienky. 

O kampani Vystrihaj sa Slovensko 

Strata vlasov je pre ženu trpiacu ochorením náročná zmena. Nabúrava psychiku a dáva okoliu signál, čím si žena prechádza. Vďaka projektu Vystrihaj sa Slovensko sa už viaceré ženy  a slečny tešia z parochne z pravých vlasov. Proces výroby parochne nevyžaduje len veľa času a kvalitné vlasy, ale aj finančnú podporu. Od 10. mája do 11. júla sa môže do projektu zapojiť každý, bez rozdielu dĺžky či kvality vlasov. Nákupom jediného produktu Pantene v sieti 101 Drogerie prispejete na výrobu parochní až 50 centov. Zdravé vlasy od Pantene tak môžu znamenať zdravé vlasy pre pacientky.

- - Inzercia - -